Ciekawostki

Jakich przepisów Polacy szukają w Internecie?

0 komentarzy

Większość Polaków lubi próbować nowych smaków. Nie jesteśmy zamknięci tylko na naszą polską kuchnię. Bardzo często to właśnie w naszym kraju szukamy smaków, których próbowaliśmy za granicą: na wycieczce, wakacjach czy podróży poślubnej. W Polsce bardzo popularne jest stwierdzenie „przez żołądek do serca”. Można powiedzieć, że właśnie dlatego często pierwsze randki są w restauracjach, knajpach. Polacy lubią dobrze zjeść, ale często sugerujemy się też cenami. Wielkość dania powinna być proporcjonalna do ceny. Dlatego możemy się spotkać ze stwierdzeniem, że do wykwintnej restauracji idziemy od święta. W takich miejscach często zostawia się kilkaset złotych, a i tak wychodzimy głodni. Ale jeśli jest jakaś okazja to liczy się nastrój, klimat. Jak już wcześniej wspomniałam, Polacy lubią dobrze zjeść, próbować nowych smaków. Jesteśmy otwarci na nowości kulinarne, dlatego bardzo często szukamy w Internecie co obecnie jest na topie, albo co ostatnio było dodawane na ulubione blogi kulinarne. Większość z nas szuka potraw, które nie są zbyt skomplikowane, ale żeby łączyły ze sobą różne smaki. Uwielbiamy dania, które nie są czasochłonne ale przy tym, żeby miały „to coś”.

Szukając przepisu sugerujemy się głównie poziomem trudności, składnikami oraz czasem wykonania. Mało kto jest tak ambitny, żeby stać pół dnia w kuchni nad garnkami. Wyjątkiem są jakieś specjalne okazje. Ale jeśli mowa o zwykłym obiedzie to bardzo często wybierając przepis analizujemy koszt składników oraz czy mamy wszystkie urządzenia do wykonania tego konkretnego dania. Mając małe dzieci, nie możemy sobie pozwolić na przepis, który zajmie nam 3 godziny przygotować, a kolejne 2 pilnowania, żeby nam się nie przypaliło. Właśnie dlatego czas wykonania jest również dla nas szczególnie ważny. Przeważnie analizujemy wszystkie za i przeciw, zanim wybierzemy to właściwe danie.

Zobacz także:  Dlaczego mężczyźni powinni jeść ananasy?

Polacy szukają głównie przepisów pysznych, szybkich i nie za drogich. Jeśli uda się znaleźć te wszystkie cechy w jakimś daniu to jesteśmy prze szczęśliwi. Chyba każdy z nas przed zakupami analizuje wydatki. Wtedy wiemy na co możemy sobie pozwolić i planujemy najbliższe posiłki. Często przed zakupami przeglądamy różne przepisy i mniej więcej wiemy jakich produktów będziemy potrzebować. Jeśli uda nam się kupić jakiś produkt z przepisu na promocji to można powiedzieć, że mamy zwycięski przepis. Szybko odnajdujemy przepis w Internecie i jeszcze raz analizujemy wszystkie składniki, aby o czymś nie zapomnieć.

Rzadko, ale jednak zdarza nam się szukać jakiegoś wyjątkowego przepisu, jak to mówi młodzież takiego „wow”. W takich chwilach nie liczy się ani koszt produktów, ani czas wykonania. Ważne, aby zastanowić się czy mamy odpowiednie umiejętności do przyrządzenia trudnego przepisu. Wiadomo, że osoba która ledwo zrobi sobie sama śniadanie, może mieć trudności z wykonaniem takiego dania. Ale w Internecie jest mnóstwo przepisów i na pewno uda się nam znaleźć coś sensownego. Czasem warto znaleźć przepis łatwiejszy, ale równie pyszny jak ten trudny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*