Ciekawostki

Dlaczego nie odbierać nieznanych numerów?

0 komentarzy

Niechciane połączenia to częsty problem wielu Polaków. Potrafią dzwonić nawet po kilkanaście razy dziennie, niezależnie od godziny. Nie rzadko niechciane połączenia odnotowuje się nawet w nocy. Obce numery dzwonią o takich porach, ponieważ wtedy często ludzie odbierają nie patrząc na wyświetlacz telefonu. Późne godziny wieczorne i obce numery, przeważnie kojarzą nam się z jakąś nagłą sytuacją. W takich przypadkach z rozpędu możemy odebrać nieznane połączenie. Dużo osób, szczególnie kobiet widząc obcy numer w późnych godzinach wieczornych wyobraża sobie, że komuś z rodziny coś mogło się stać. I właśnie na to liczy osoba dzwoniąca. W większości przypadków nasza wyobraźnia płata nam figle, a obcy numer to po prostu jakiś telemarketer albo inna podejrzana osoba/bot.

Odbierając nieznany numer narażamy siebie. Za niechcianymi połączeniami najczęściej kryją się oszuści. Bardzo często przedstawiają się za przedstawiciela jakiegoś znanego banku. Oferują nam kredyt albo pożyczkę z formą spłaty dostosowaną do naszych możliwości. Niestety, jak się później okazuję osoba przedstawiająca się za pracownika banku, wcale nie pracuje na ich zlecenie. W takich sytuacjach głównie chodzi o wyłudzenie danych osobowych. Oszust próbuje uzyskać od nas niezbędne informacje, które później wykorzysta przeciwko nam.

Jakie numery ostatnio są aktywne?

Ostatnio najbardziej aktywne nieznane numery to: 451409200, 451409600, 799626361, 538576263 oraz 799350141. Na te numery powinniśmy szczególnie uważać gdy do nas dzwonią.

Osoba dzwoniąca z obcego połączenia, może również oferować nam spotkania mające na celu zachęcenie nas do kupna jakiegoś przedmiotu. Świetnym przykładem są przyrządy albo produkty na odchudzanie. Na takie usługi najczęściej dają się nabierać kobiety. Jak wiadomo nie od dziś każda z nas chce być piękna. Niska samoocena sprawia, że nie czujemy się dobrze we własnej skórze i desperacko szukamy super środka aby zgubić parę kilogramów. Na takich spotkaniach przekonują nas o cudownym działaniu produktów czy przyrządów. Osoba mówiąca nam o ich właściwościach tak potrafi „zamydlić” oczy, że nie jeden klient się nabiera. Wtedy nie myśli ile to kosztuje tylko podpisuje jakieś zobowiązanie zapłaty, nie czytając nawet umowy. A po powrocie do domu wraca opamiętanie i łzy. Takie umowy zawierają dużo niekorzystnych punktów, pułapek. Często wynika z nich, że płacimy za coś trzy razy więcej niż jest to warte. A oszust cieszy się, że kolejna osoba dała się nabrać. A to wszystko za sprawą odebrania nieznanego połączenia.

Zobacz także:  Cukrowy zawrót głowy

Warto pamiętać, że jeśli raz odbierzemy nieznany numer to jest duże prawdopodobieństwo, że już się od niego nie uwolnimy. Często odbieramy z ciekawości, a to nie jest dobre rozwiązanie. Gdy już raz odbierzemy to taki numer będzie ciągle dzwonił. Nawet po zablokowaniu połączenia, zaraz dzwonią z innych numerów. Dlatego lepiej nie odbierać a sprawdzić numer. Najlepszym rozwiązaniem jest wpisanie obcego numeru w wyszukiwarkę Internetową, która nakieruje nas na osobę dzwoniącą. W tej sposób uchronimy się przed oszustami.

Podsumowując najlepiej nie odbierać nieznanych numerów. Najczęściej za nimi kryją się oszuści. Takie osoby działają bez skrupułów. Często tak mydlą oczy ludziom, że później sami dajemy się nabrać i podajemy swoje dane osobowe. Podstawową zasadą jest nie odbieranie połączeń, których nie znamy oraz nie podawania nikomu naszych danych osobowych, a w szczególności przez telefon.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*