Ciekawostki

Jak sprawdzić właściciela numeru telefonu za darmo?

0 komentarzy

Posiadanie telefonu zarówno stacjonarnego jak i komórkowego to udogodnienie dla wielu osób. Jest to urządzenie dzięki, któremu jesteśmy w stałym kontakcie z najbliższą rodziną oraz znajomymi. Bardzo często korzystamy z telefonów, gdy chcemy szybko załatwić jakąś sprawę, bez wychodzenia z domu. Wiadomo, że są takie sytuację gdy musimy sami podejść do Urzędu, gdyż nie ma możliwości otrzymania informacji przez telefon, ani elektronicznie. Oprócz korzyści z posiadania telefonu, są też wady. Najbardziej uciążliwe są połączenia z nieznanych numerów. Jeśli nie mamy wpisanego w książce telefonicznej numeru, to nie wiemy kto do nas dzwoni. W takich sytuacjach najczęściej mamy dylemat co robić. Można rozróżnić trzy grupy ludzi. Do pierwszej zaliczamy tych, którzy nie odbierają ze względu na swoje postanowienie. A w drugiej spotykamy ludzi, którzy przed odebraniem sprawdzają numer. Trzecią grupę stanowią ludzie, którzy każde połączenie odbierają.

Jak sprawdzić kto do nas dzwonił za darmo? Czy jest możliwość uzyskania takich informacji całkowicie za darmo? Aby dowiedzieć się kto do ans dzwonił, wystarczy mieć podłączenie do sieci. Wbrew pozorom, to wcale nie jest trudne, a im więcej numerów sprawdzimy, tym większą wprawę będziemy mieli. Pierwszy raz zawsze trwa najdłużej, ze względu na to że musimy dopiero zapoznać się ze specyfiką stron sprawdzających obce połączenia. Po wpisaniu w wyszukiwarkę Internetową numeru, który chcemy sprawdzić możemy zaobserwować kilka scenariuszy wyszukiwań. Pierwszy, a zarazem najbardziej pożądany wynik to taki, w którym od razu widzimy do kogo należy dany numer. Jeśli połączenie jest z jakiejś zarejestrowanej placówki bądź Urzędu, to numer od razu nam się z nią/nim powiąże. W takich przypadkach nie tracimy więcej czasu na sprawdzanie czy połączenie jest bezpieczne. Minusem takiego wyniku wyszukiwania jest to, że nie wiemy po co ktoś do nas dzwonił. Najlepiej samemu oddzwonić na podany numer i dopytać dlaczego ktoś chciał z nami rozmawiać. Innym scenariuszem może być brak informacji i powiązanych stron z wyszukiwanym numerem. Jest to dobra wiadomość, ponieważ mamy pewność że to nie jest oszust, a osoba prywatna. Jedyne co może nam wyjść to powiązane strony sprzedażowe z tym numerem. Jeśli dana osoba sprzedaje jakieś sprzęty, ubrania to często w ogłoszeniu wpisuje numer telefonu. Przeglądając takie oferty można zobaczyć z jakiego miasta jest osoba dzwoniąca. Skoro już wiemy, że to osoba prywatna dzwoni, to możemy spokojnie odebrać jeśli znowu spróbuje z nami nawiązać kontakt, albo sami wykonajmy połączenie w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Zobacz także:  Jak rozmawiać z konsultantem?

Najbardziej czasochłonny wynik to taki, gdzie wyświetla nam się duża ilość stron powiązana z danym numerem. Jeśli wystarczy nam informacja, że dane połączenie jest niebezpieczne to możemy przeczytać nagłówki, tytuły stron powiązanych. W przypadku, gdy takie informacje nie zaspokajają naszej ciekawości, warto przeanalizować kilka stron, które nam się pojawiły. Otwieramy każdą z nich w osobnej zakładce. Jeśli na stronie są komentarze typu nie odbierać, spać, blokować to lepiej zamknąć taką stronę, ponieważ dalej nie wiemy kto dzwonił i co od nas chciał. Polecam zatrzymać się na takiej, która wnosi coś do naszego wyszukania czyli „dzwoni osoba przedstawiająca się za przedstawiciela banku (tutaj mówi nazwę konkretnego banku), oferuje korzystne warunki umowy kredytowej”. Oczywiście to co mówi osoba dzwoniąca nie koniecznie jest prawdą. Mogę nawet powiedzieć, że najczęściej jeśli mamy dużo stron powiązanych z danym numerem to jest to po prostu oszust. Osoba nieuczciwa najczęściej mówi to co chcemy usłyszeć bądź próbuje nas przekonać, że jest tym za kogo się podaje, aby uzyskać od nas interesujące go informacje (dane wrażliwe, dane do konta bankowego itp.). Jest bardzo dużo stron, dzięki którym możemy sprawdzić kto do nas dzwonił i co od nas chciał. W sieci możemy znaleźć takie informacje zupełnie za darmo. Jeśli za danym numerem kryje się oszust to najczęściej znajdziemy takie informację w komentarzach na danej stronie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*