Jak przygotować się na lepszy sen?
Blog

Jak przygotować się na lepszy sen?

0 komentarzy

Oto wskazówki, które sprawią, że sypialnia stanie się oazą relaksu, gdzie szerzy się spokój duszy i ciała. Czy nadszedł czas, aby wymienić meble w sypialni? Pamiętaj, że proste, naturalne otoczenie, może mieć duży wpływ na Twój nocny sen i stworzyć idealne miejsce na relaks pod koniec dnia. Tutaj zebraliśmy sztuczki, dzięki którym Twoja sypialnia stanie się cichym i inspirującym miejscem.

 1. Pozbądź się zbędnych rzeczy. Czy bałagan w domu jest oznaką bałaganu w umyśle? Najlepiej starać się, aby sypialnia była jak najlepiej zorganizowana i uporządkowana. Zacznij od wyczyszczenia stolika nocnego i pozbądź się wszystkiego oprócz najpotrzebniejszych rzeczy – książek, lampki nocnej, szklanki wody, kremu do skóry i ładnego kwiatka – te rzeczy oczywiście powinieneś zachować! Wszystko inne powinno być przechowywane poza zasięgiem wzroku, jeśli tak zrobisz, przyniesie Ci to korzyści.
 2. Stań się jednością z naturą. Nie każdy jest zadowolony z posiadania dużej ściany z oknem w sypialni, ale wprowadzenie większej ilości natury do domu to zawsze dobry pomysł. Udekoruj dużymi zielonymi roślinami doniczkowymi, kwiatami ciętymi i pięknymi, suszonymi gałązkami.
 3. Symetryczny sen. Proste, ale dobrze wyważone wnętrze to najlepsza wskazówka dla tych, którzy chcą nadać sypialni więcej zen. Udekoruj stolikiem nocnym po każdej stronie łóżka – jasne, naturalne drewno to dobry wybór – i wybierz lampy z pięknym światłem, które chcesz umieścić na górze. Aby pomieszczenie sprawiało wrażenie jak najspokojniejszego, należy trzymać się stylowego tła i najlepiej mieć białe ściany i pościel.
 4. Ciesz się widokiem. Sypialnia z niewielkim widokiem zdecydowanie odpręża. Możesz ustawić krzesło przed oknem, aby naprawdę móc podziwiać widok – nawet tętniące życiem środowisko miejskie może sprawić, że poczujesz się spokojniej. Upewnij się również, że ramy okienne nie są pełne niepotrzebnych rzeczy i odsuń zasłony, aby uzyskać jak najwięcej kontaktu z naturą. W lecie nie ma nic lepszego niż spanie przy otwartym oknie!
 5. Sztuka ukoronowaniem dzieła. Wnieś trochę sztuki (oczywiście z umiarem, by nie wprowadzić bałaganu) do sypialni, aby stworzyć pozytywny i bardzo osobisty pokój. Wybierz prace i fotografie, które przypominają o przyjaciołach, rodzinie i innych, których kochasz.
 6. Uczyń z sypialni strefę bez elektroniki. Sypialnia powinna być przeznaczona dla dwóch głównych rzeczy: snu i relaksu. Ułatw sobie korzystanie z pokoju, czyniąc go strefą wolną od technologii! Przyzwyczajenie się do tego może być trudne, ale nieprzynoszenie komputera lub telefonu komórkowego do sypialni pomaga zasnąć i unikać pobudek w nocy. Unikasz w ten sposób także oglądania wielu świateł ładowania w nocy. Jeśli używasz telefonu jako budzika, rozważ zakup prawdziwego budzika.
 7. Zadbaj o świeże powietrze. Sypialnie powinny być wietrzone przez cały rok, nawet jeśli jest to zaledwie pięć minut dziennie – uwięzione powietrze nie jest dobre, jeśli chcesz dobrze przespać noc. Codziennie wietrz sypialnię, aby pozostała świeża.
 8. Wybierz stonowane odcienie. Neutralne palety kolorów są dobre, gdy chcesz stworzyć w pomieszczeniu relaksującą atmosferę. Jeśli czujesz się odważnie, możesz wybrać kojący odcień, taki jak stonowany niebieski lub zielony. Ważne jest, aby unikać ostrych i ostrych kolorów oraz trzymać się kolorów stonowanych.
 9. Zainwestuj w naturalną fakturę. Zbliż się do natury, podkreślając surowe piękno naturalnych materiałów, takich jak prześcieradła z niebielonej bawełny, poszewki na poduszki z czystego lnu i proste drewniane meble.
  Skoncentruj się na teksturach i materiałach, które sprawiają, że czujesz się dobrze, oraz palecie neutralnych odcieni. Razem tworzą spokojną oazę, w której dobrze się wyśpisz.
 10. Zmieniaj pościel raz w tygodniu. Czy jest coś wygodniejszego niż pójście spać w świeżo wypranej pościeli? Upewnij się, że zmieniasz pościel raz w tygodniu. Możesz przedłużyć uczucie czystości, spryskując łóżko sprayem do lnu przed pójściem spać.
 11. Dodaj kojącą tapetę. Jeśli nie masz pięknego widoku z okna sypialni, dlaczego nie stworzyć własnej tapety? Wybierz tę z dużą ilością liści, ptaków i drzew, dzięki czemu możesz śnić w bardziej zielonym otoczeniu, gdy nadejdzie pora snu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*