Zaginięcie karty debetowej lub kredytowej. Jak rozwiązać problem? Jednym z poważniejszych problemów jest zaginięcie karty płatniczej. Zgubiłeś kartę debetową lub kredytową? Chcesz jak najszybciej udać się do banku w celu zastrzeżenia zaginionej karty? W tym artykule poznasz inne, wygodniejsze dla Ciebie sposoby rozwiązania tego problemu. Dzięki temu Twoja karta debetowa lub kredytowa będzie całkowicie bezpieczna! Sprawdź!
Zaginięcie karty płatniczej
Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl spanikowanym klientom, jest natychmiastowy kontakt z bankiem po zaginięciu karty bez dokładnego przeszukania mieszkania i innych miejsc. Jeśli zgłosimy zaginięcie karty płatniczej, wówczas bank po zastrzeżeniu zagubionej karty, dokonuje zamówienia nowej. A co jeśli klient znalazł kartę po zgłoszeniu jej zaginięcia? Wówczas poprzednia karta traci ważność. Dlatego, zanim skontaktujesz się z bankiem, dokładnie przeszukaj każdy możliwy kąt.
Zaginiona karta debetowa lub kredytowa – jak rozwiązać problem?
Jeśli poszukiwania karty nie przyniosły żadnych rezultatów, wówczas należy skontaktować się z bankiem w celu jej zastrzeżenia. Istnieją 3 sposoby, dzięki którym możesz zabezpieczyć zagubioną kartę takie jak kontakt z infolinią placówki, zastrzeżenie za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub bezpośrednia wizyta w oddziale. Pamiętaj, że zaginiona karta debetowa lub kredytowa może być użyta przez inną osobę. Dlatego ważny jest szybki kontakt z placówką. Najszybszą opcją jest kontakt telefoniczny z pracownikiem infolinii banku. Jeśli jednak nie mamy przy sobie telefonu, możemy udać się do oddziału lub skorzystać z bankowości elektronicznej (jeśli mamy dostęp do urządzenia i sieci). Czas odgrywa dużą rolę! Posiadasz rachunek w kilku bankach? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Jeśli zgubiłeś kartę płatniczą jednego z banku, którego jesteś klientem, zadzwoń na numer 828 828 828 i zabezpiecz kartę! Pamiętaj, że osoba, która znalazła Twoją kartę, również może zadzwonić do banku w celu jej zastrzeżenia.
Zabezpiecz swoją kartę w kilku, prostych krokach!
Pamiętajmy, że zastrzeżenie karty nie zawsze jest skuteczne i chroni jedynie przed transakcjami, które mogą obciążyć rachunek wysoką kwotą. Istnieją przypadki, w których możliwe jest dokonanie płatności offline za pośrednictwem zastrzeżonej karty. Dlatego wyróżniamy również inne sposoby zabezpieczenia środków po zaginięciu karty.
- Blokada autoryzacji karty – opcja, dzięki której transakcje płatnicze nie są akceptowane przez bank. Blokadą autoryzacji zajmuje się zespół ds. bezpieczeństwa płatności w banku. Jednak nie wszystkie banki dopuszczają taką możliwość, dlatego warto zapoznać się z regulaminem placówki.
- Zmiana limitów transakcyjnych – klient korzystający z bankowości elektronicznej może samodzielnie wyzerować limity transakcyjne, dzięki czemu bank odrzuci każdą transakcję przekraczającą określoną kwotę.
Stop kradzieży
Zaginięcie karty płatniczej wiąże się z dużym stresem i wieloma formalnościami. Dlatego, bądź czujny i nie daj się złodziejom! Pamiętaj, że istnieje kilka skutecznych sposobów na zabezpieczenie środków finansowych po zaginięciu karty.