O czujnikach jakości powietrza
Ciekawostki

O czujnikach jakości powietrza

0 komentarzy

Rzetelne dane dotyczące smogu i zanieczyszczeń znajdziesz w wielu autoryzowanych stacjach badawczych. Takie informacje udostępnia choćby Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Są to jednak wskaźniki dotyczące rozległego obszaru, a więc dane podlegające pewnemu uogólnieniu. By dowiedzieć się więcej na temat jakości powietrza, użyj inteligentnego czujnika. Poinformuje cię on o jego stanie w obrębie twojej posesji i okolicy.

W przestrzeni miejskiej wielu miejscowości zanieczyszczenie uległo zwiększeniu. Wszystko przez spalanie niewłaściwego paliwa w piecach oraz spaliny. Niekorzystnej zmianie uległo także powietrze we wsiach i miasteczkach. Na niebezpieczeństwo chorób związanych z zanieczyszczeniami narażone są szczególnie dzieci. Monitorowanie powietrza nigdy nie było tak ważne jak teraz. Zwłaszcza, że przy aktualnej technologii możemy w łatwy sposób zmierzyć niemal każdy parametr atmosfery i dowiedzieć się czym oddychamy.

Zostań meteorologiem

Do dokonywania pomiarów nie potrzebujesz stacji badawczej ani specjalistycznych sprzętów. Nie potrzebujesz też fachowej wiedzy. Wszelkie informacje dotyczące powietrza zostaną wysłane na twój smartfon jako powiadomienie. Aby system działał sprawnie, wystarczy nabyć czujnik jakości powietrza i zainstalować go w swoim domu. Kilka chwil oswojenia się z interfejsem wystarczy, by wyciągać wartościowe dane na temat powietrza. W czym pomoże system?

Poza badaniem jakości samego powietrza możesz wykryć dzięki niemu alergeny, pestycydy, bakterie, spaliny, pył węglowy i sadzę. O obecności szkodliwych związków poinformuje Cię natychmiastowy komunikat, wysyłany za pomocą aplikacji mobilnej. Miniaturowy, bezprzewodowy czujnik pozwala wykryć obecność najbardziej trujących substancji obecnych w smogu – pyłów zawieszonych (PM1; PM2,5; PM10). Są to cząsteczki stałe na tyle niewielkie, że mogą poprzez układ oddechowy przedostawać się do układu krążenia, a następnie do całego organizmu.

Pozory mylą

Wielu ludzi powie, że o czystości powietrza świadczy jego przejrzystość. Nic bardziej mylnego. Jak się okazuje to tylko iluzja, bo nawet najładniejszy krajobraz może być zainfekowany szkodliwymi substancjami. Podobnie jak nieczyste z pozoru powietrze może mieścić się w granicach normy. Dopóki nie zbadasz składu powietrza, nigdy nie masz pewności jak sytuacja wygląda na prawdę.

Zobacz także:  Jak przyspieszyć okres?

Zadbaj o bliskich

Czujniki jakości powietrza powstały przede wszystkim w trosce o dzieci. To właśnie najmłodsi są podatnym gruntem dla wszelkich infekcji i chorób dróg oddechowych. Jeśli dzieci mają skłonności alergiczne, tym bardziej powinno się zadbać o monitorowanie powietrza. Oddychanie pełną piersią sprzyja szczególnie seniorom i osobom w średnim wieku. To właśnie oni powinni szczególnie dbać o siebie i nie narażać na dodatkowe zagrożenia. Czujnik jakości powietrza to sprawdzony sposób na pozyskanie ważnych informacji w przeciągu kilku sekund. Informacje mogą ochronić zdrowie, poszerzyć świadomość i zapewnić Ci wysoki poziom komfortu. Postaw na wiedzę, by w porę zapobiegać zagrożeniom.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*