Snuglers to w języku angielskim połączenie dwóch słów „snug” i „snuging”. Obydwa wyrażenia wiążą się z przytulaniem. Można więc wywnioskować, że snugglers to osoba, która zawodowo zajmuje się przytulaniem innych. Głównie chodzi o przekazywanie pozytywnej energii, wsparcie osób potrzebujących poprzez przytulanie. Zawód snugglers jest nowością.
Nie trzeba robić żadnych specjalnych kursów czy uczyć się tego „Zawodu” w szkole, ale trzeba odznaczać się odpowiednimi cechami charakteru. Od takiej osoby powinna bić energia, czułość, dobroć. Myślę że najważniejszą cechą snugglersa to odwaga i empatia w stosunku do innych ludzi. Często spotyka się, że w trakcie lub tuż po przytuleniu się, człowiek czuje się lepiej i potrzebuje się komuś wygadać. Dlatego snugglers też powinien umieć słuchać, wyrażać swoją opinię (pozytywną). Większość chce usłyszeć jakieś miłe słowa w sytuacji, gdy mamy gorszy dzień, chwile. Pozytywne myślenie oraz doradztwo jest bardzo ważne w tym zawodzie, gdyż zwykłe przytulenie może krępować przytulonego. W takim przypadkach fajnie by było aby snugglers umiał rozładować napięcie, poprawić komfort psychiczny i fizyczny osoby przytulanej. Ważne w tym zawodzie jest to, aby robić to co się kocha. Przytulanie innych na siłę, nie sprawia przyjemności ani osobie przytulającej ani przytulanej.
Snugglers powinien być dyskretny i opanowany. Osoba emocjonalna i uczuciowa może mieć problem z prawidłowym wykonywaniem pracy, mimo że uwielbia się przytulać. Przytulanie to czyn, który może być źle zrozumiany. Jeśli snugglers jest zbyt emocjonalny, może poczuć coś do przytulanej osoby. Bardzo ważne jest aby snugglers umiał oddzielić życie zawodowe od prywatnego. Snugglers musi ustalić sobie jasne granice i nigdy ich nie przekraczać, jeśli wiąże przyszłość z przytulaniem innych. Zawód ten nie można mylić z usługami matrymonialnymi. Zadowolony klient przeważnie zawsze wraca na kolejną sesję terapeutyczną. Niezadowolony klient to i utrata kolejnych potencjalnych klientów. Dlatego profesjonalizm to podstawa w tym zawodzie. A emocjonalność, może tylko zniechęcić do nas klienta, który jest tak cenny w dzisiejszych czasach.
Szukając informacji na temat snugglersów, napotkałam się na stronę snuggler.pl. Pani Paulina jest doradcą noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Możemy dowiedzieć się czego nie robić. Przedstawia jak prawidłowo nosić dziecko w takich chustach. Jest możliwość nauki na terenie Wrocławia. Z cennika usług można przeczytać, że Pani Paulina też ma możliwość dojazdu do klienta właśnie na terenie tego miasta. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną COVID-19 można wybrać różnego rodzaju konsultację online.
Na zajęciach z doradcą noszenia dzieci można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Nie tylko sposób noszenia, ale i wpływ złego noszenia dziecka na zdrowie maluszka a dokładniej na bioderka. Chustonoszenie to idealny sposób na zbliżenie się do dziecka i stworzenie niepowtarzalnej więzi/relacji. Dlatego wybór idealnej chusty i nosidełka jest bardzo ważne w rozwoju intelektualnym oraz emocjonalnym dziecka. Na stronie snuggler.pl jest możliwość kupna chusty: dla dzieci z niską masą urodzeniową, elastyczne, kółkowe, długie lub nosidła: wiązane, klamrowe, hybrydowe, onbuhimo. Ceny są zróżnicowane od około 150zł nawet do 600zł. Koszt może skutecznie odstraszyć, ale wtedy warto się zastanowić co jest ważniejsze pieniądze, czy zdrowie naszego dziecka. Warto inwestować w prawidłowy rozwój maluszka.
Podsumowując snuggler to osoba, która zawodowo zajmuje się przytulaniem. Myślę, że to jest fajny sposób na siebie i życie. Podziwiam osoby, które zdecydowały się na zajmowanie się tym zawodowo, gdyż musi to być profesjonalista z przyjaznymi cechami charakteru. A podczas przytulania może utworzyć się intymna więź między ludźmi. Snugglers musi znać granice i umieć oddzielić życie zawodowe od prywatnego. Co wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe, bo jesteśmy tylko ludźmi. A jak wiadomo ludzie to istoty z natury emocjonalne i waleczne.