Kto to simp?
Ciekawostki

Kto to simp?

0 komentarzy

Słowo simp ma kilka znaczeń. W zależności w jakiej dziedzinie poszukujemy tego słowa, skrótu. Najpopularniejszymi znaczeniami są w ochronie zdrowia jako System Informatyczny Monitorowania Profilaktyki, stowarzyszenia inżynierów i techników mechaników polskich oraz jako slang z języka angielskiego określającego mężczyznę zbyt nadgorliwego w stosunku do kobiety, która go nie chce.

SIMP w ochronie zdrowia oznacza System Informatyczny Monitorowania Profilaktyki. To narzędzie Informatyczne pozwala realizować programy profilaktyczne. System ten jest dla świadczeniodawców Narodowego Funduszu Zdrowia. Myśląc o SIMP powinniśmy mieć na uwadze profilaktykę chorób układu krążenia, różne etapy diagnostyki raka szyjki macicy i raka piersi, opiekę nad kobietą w ciąży. Aby założyć konto do Systemu Informatycznego Monitorowania Profilaktyki trzeba wypełnić stosowny formularz, a następnie przesłać faksem albo przesłać pocztą elektroniczną. Oryginał formularza, trzeba przekazać stosownemu Oddziałowi Wojewódzkiemu Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wyszukując innych znaczeń słowa, skrótu simp natknęłam się na stronę Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Jest to dobrowolne stowarzyszenie około 10 tysięcy inżynierów i techników mechaników różnych specjalizacji. Możemy się spotkać z kilkoma czasopismami wydawanymi przez to stowarzyszenie. Najstarsze jest z 1909 roku pod tytułem „Mechanik”. Stowarzyszenie SIMP skupia się na działaniach, które mają wpływ na naukę, technikę. Dzięki niemu dużo techników mechaników i inżynierów podnosi swoje kwalifikację, spełnia się zawodowo. Wspierają się nawzajem i dbają, aby przestrzegano etyki inżynierów i techników mechaników. Stale poprawiają działanie systemu zarządzania jakością.

Ostatnim bardzo popularnym określeniem słowa simp w znaczeniu mężczyzny, który nadskakuje kobiecie. Chodzi o to, że za bardzo chce się przypodobać płci żeńskiej. Oczywiście trzeba tu podkreślić, że wszystkie jego poczynania są w celu uzyskania względów u kobiecie która mu się podoba. Nie są parą. Przeważnie mówi się że ktoś jest simpem jak za bardzo się stara, a płeć przeciwna zupełnie nic nie czuje do niego. A wręcz czuję się przytłoczona działaniami mężczyzny. Zamiast zyskać w jej oczach, niestety traci. Kobiety uwielbiają być adorowane. Czują się wtedy ważne i atrakcyjne. Niestety tylko wtedy, gdy ta adoracja jest przez osobę bliską jej sercu. Jeśli kobieta nie jest kimś zainteresowana i mimo uświadomienia nic się nie zmienia, to mężczyzna staje się dla niej męczący, nachalny. Można wtedy uznać, działania płci męskiej jako desperację.

Zobacz także:  Co to wojna hybrydowa?

Podsumowując simp ma kilka znaczeń. Najpopularniejszymi są System Informatyczny Monitorowania Profilaktyki, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oraz jako określenie mężczyzny, aż za bardzo „skacze” wokół kobiety która go nie chce. SIMP w tych trzech kategoriach nie mają ze sobą nic wspólnego. W żaden sposób na siebie nie oddziałują. Więc jeśli ktoś używa tego skrótu myślowego, to trzeba wiedzieć w jakim kontekście używa tego słowa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*