Ciekawostki

Kto to jest rentier?

0 komentarzy

Słysząc słowo rentier, pewnie wiele osób zastanawia się co ono tak naprawdę oznacza. Często jest kojarzone z rentą, co nie jest z nią w ogóle powiązane. Pytając znajomych myślę, że większość z nich powiedziałaby złą definicję tego słowa, mimo że hasło rentier na pewno już gdzieś słyszeli. Jeśli nie wiemy co oznacza dane hasło, to nie powód do wstydu. Człowiek uczy się całe życie, a zdobywanie nowej wiedzy może okazać się przydatne w przyszłości.

Rentier to osoba, która utrzymuje się z dochodu papierów wartościowych, akcji, obligacji, procentów oszczędności odłożonych w banku, od procentów z pożyczonych pieniędzy, nieruchomości (wynajmu mieszkań, domów) i wiele innych. W skrócie można powiedzieć, że rentier utrzymuje się z odsetek posiadanego kapitału. Dużo osób chciałoby zostać taką osobą, ale to wcale takie łatwe nie jest. Jeśli ktoś nie lubi albo boi się ryzyka, to marne szanse na powodzenie. Każdy z nas chciałby nie chodzić do pracy, nie martwić się o pieniądze. Ale niestety, wiele osób musi analizować swoje wydatki w ciągu danego miesiąca i często zdarza się, że trzeba przyoszczędzić na rozrywkach aby zamknąć się w budżecie. Wyjście do restauracji, kina czy na basen często wiąże się z przeliczaniem zarobków i wydatków. Rentier takich problemów nie ma, ponieważ ze względu na swoje cechy charakteru w krótkim czasie udało mu się pomnożyć swój kapitał. Jeśli mówimy o powiększaniu swojego dobytku to warto tu podkreślić, że rentier musi mieć minimum 100 000 złotych, aby można było spróbować swoich sił w inwestycjach. Taka osoba często jest uznawana za ryzykanta. Dlaczego? Inwestując swoje oszczędności życia czy dorobek kogoś z rodziny musi liczyć się z tym, że nie wszystko może pójść po jego myśli. Akcje, obligacje, papiery wartościowe są trudne do obstawienia. Nawet osoby, które „siedzą” w tym zawodzie od lat, mogą źle ulokować pieniądze, których później nie odzyskają bez kolejnego kapitału. Dużo osób zaryzykowało i udało im się pomnożyć swój kapitał, ale trzeba pamiętać, że wiele osób też straciło.

Zobacz także:  Jak mieć zgodne rodzeństwo?

A co za tym idzie mogło popaść w długi, jeśli wzięli kredyt aby pomnożyć te pieniądze. W takich przypadkach nie dość, że muszą spłacać raty to jeszcze tych pieniędzy nie mają i raczej już nie odzyskają. To łatwy sposób na wpadnięcie w spiralę długów. Właśnie dlatego rentier ryzykuje najczęściej swoim majątkiem i ma świadomość, że może się nie udać. Ale jeśli dobrze obstawi, ulokuje swoje pieniądze to później nie musi pracować i jest w stanie utrzymać się właśnie z tego ryzyka. Najczęściej osoby, które chcą zostać rentierem stawiają na kryptowaluty. Jest to niesamowicie ryzykowne. Jest to bardzo nieprzewidywalny biznes. Często się zdarza, że inwestując 10 tysięcy za parę dni mamy kilku krotność, ale są też sytuacje w których tracimy i z tej kwoty zostaje nam dosłownie kilkaset złotych. Kryptowaluty to chyba jedyna dziedzina w której w krótkim czasie można pomnożyć swoje pieniądze. Ale jeśli zależy nam na dużych kwotach to musimy też zaryzykować i wpłacić duży kapitał. Logiczne jest, że inwestując np. 50 tysięcy możemy szybko się wzbogacić, ale równie szybko możemy to stracić. Właśnie dlatego nie warto zadłużać się w bankach czy innych firmach pożyczkowych, bo stracenie tych pieniędzy przyniesie więcej problemów niż to warte. Jest wiele osób, które oferują pomoc w inwestycjach, ale warto też zaznaczyć że wiele takich osób to oszuści, dlatego najlepiej samemu nauczyć się podstawowych pojęć, zagadnień czy sposobu pomnażania kapitału. Czasami same chęci i kapitał nie wystarczają, aby zostać rentierem. Często nasze cechy charakteru odgrywają ważną rolę w tym biznesie. Zdarzają się momenty, gdy panika jest złym doradcą i podejmujemy błędne decyzje. Myśląc o kryptowalutach trzeba przeanalizować nie tylko swoje możliwości finansowe ale i nas samych.

Zobacz także:  Dlaczego nie sprzedajesz dużo?

Podsumowując rentier to osoba, która utrzymuje się z odsetek, mowa tu o akcjach, obligacjach, papierach wartościowych, lokatach w banku, nieruchomościach. To są najczęstsze dziedziny dzięki którym możemy się wzbogacić. Jeśli mamy odpowiednie cechy charakteru i duży kapitał, którego nie boimy się ewentualnie stracić to warto pomyśleć o kryptowalutach. Jest to bardzo ryzykowny biznes, ponieważ można zarówno dużo zyskać jak i stracić.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*