Ciekawostki

Kto to jest influencer?

0 komentarzy

Większość młodzieży ma swojego ulubionego artystę, aktora, piosenkarza czy inną osobę publiczną. Nawet osoby starsze mają swoich faworytów i mając do wyboru dwa filmy wybiorą ten, w którym gra ich faworyt. Każdy z ans może mieć inne zdanie odnośnie danej osoby, ważne aby nikogo nie krytykować ze względu na gust. Prawda jest taka że ile jest ludzi na świecie tyle upodobań, przyzwyczajeń. Jedni lubią piosenkarzy specjalizujących się w muzyce pop, a inni wolą rock & roll. Jeśli mowa o osobach publicznych warto wspomnieć o tym kto to jest influencer. Słowo to oznacza wpływ. Influencer to osoba publiczna, która ma duży wpływ na swoje grono odbiorców. Jest rozpoznawalna, a jej zdanie jest bardzo ważne wśród „publiczności”. Każdy z nas ma prawo do wyrażania własnej opinii na dany temat, ale często możemy zmienić zdanie właśnie pod wpływem influencera. Można powiedzieć, że jest to osoba zbliżona do mentora, z którego bierze się przykład. Dużo osób śledząc poczynania, posty influencera szuka odzwierciedlenia w swoim życiu. Posiada konta na tikToku, Facebooku, Instagramie, Youtube czy innych miejscach o szerokim zasięgu społecznościowym. Inaczej mówiąc influencera wpływ jest tak silny, że tworzymy z nim trwałe relacje i utożsamiamy się z tą osobą. Czasami za bardzo próbuje się naśladować taką osobę, co nie zawsze jest dobre.

Ze względu na to, że traktujemy go jak swojego lidera, ktoś może powiedzieć że nie jesteśmy wiarygodni. Jednego dnia można mieć inne zdanie na daną sprawę, niż dzień później. Nasza opinia może się zmienić po przeglądnięciu profilu naszego idola, który w swojej wypowiedzi czy poście wyrazi odmienną opinie niż my. W ten sposób influencer wpływa na nas samych i nasze życie. Przyjaciele mogą też zacząć inaczej odbierać naszą osobę. Najbardziej popularnymi influencerami w Polsce są: Robert Lewandowski wraz z żoną Anną Lewandowską, Deynn, Karol Friz Wiśniewski, Sylwia Przybysz, Wersow, Julia Wieniawa, Lila Janowska, Martyna Wojciechowska, Doda – Dorota Rabczewska i wiele innych. Jak widać influencerzy to nie tylko jedna dziedzina rozrywkowa. Możemy znaleźć tu piosenkarki, aktorki, instruktorki fitness, piłkarzy, youtuberów, dziennikarzy itp. Działają oni w social mediach. Wrzucają różne posty, filmiki, skróty ze swojego życia, relacje z dnia czy treningu. Informują swoich fanów na bieżąco co się u nich dzieje. A ich stałe grono odbiorców śledzi wszystko co wrzucają do sieci. Większość z fanów ma ustawione powiadomienia, aby wyświetlały się wszystkie nowości dodawane na profil influencera.

Zobacz także:  Nadopiekuńcza matka. Przyczyny i konsekwencje

Influencer to osoba publiczna, która ma duży wpływ na swoje grono odbiorców. Działa w social mediach, regularnie wrzucając na swój profil różne posty, filmiki. Wiele osób utożsamia się z influencerem i śledzi jego życie na bieżąco, aby nic mu nie umknęło. Można powiedzieć, że jest to lider, specjalista w danej dziedzinie. Influencer na jest bardzo aktywny w sieci, aby jego grono fanów stale się powiększało. Jeśli zaprzestanie brać czynny udział na swoich kontach społecznościowych to istnieje ryzyko, że jego grono odbiorców w pewnym momencie zacznie się zmniejszać. Właśnie dlatego tak ważny jest kontakt ze swoimi obserwatorami. Influencerzy bardzo często angażują się w różnego rodzaje akcje, wypowiadają się na tematy, które aktualnie są na topie. Często odpisują na komentarze swoich fanów, aby być w stałym kontakcie z ludźmi dzięki którym w dużej mierze są rozpoznawalni. Im więcej osób będzie wielbić daną osobę, tym jej popularność będzie się zwiększać, gdyż informacje o niej będą umieszczane wszędzie. Warto podkreślić, że social media to takie miejsca, dzięki którym wiele osób zyskało swoją popularność. Wcześniej mogły nie być w ogóle znane, ale dzięki Instagramie, Facebooku, TikToku itp. znalazły swoje grono fanów, które stale się powiększa. Influencer jest rozpoznawalny, więc często obserwatorzy biorą z niego przykład. Dla niektórych słowa takiej osoby są nie do podważenia. Zdarza się, że pod wpływem influencera zmieniamy nie tylko swoje zdanie, ale i samego siebie, poglądy na dane sprawy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*