Kiedy czujesz, że czas się rozstać
Ciekawostki

Kiedy czujesz, że czas się rozstać

0 komentarzy

W wielu związkach przychodzi taki moment, w którym czujemy, że mamy dość. Możemy być już zmęczeni albo zupełnie nie możemy znieść tego, jak zachowuje się nasz partner lub partnerka. Bardzo często to kobiety podejmują decyzję o rozstaniu z powodów innych, niż zauroczenie nową osobą. I często to na nas spoczywa ciężar radzenia sobie z rozstaniem i zdecydowania, czy to na pewno już właściwy moment.

Zmęczenie związkiem i potrzeba zmian

Często zerwanie związku nie musi mieć jakiegoś wyjątkowo racjonalnego powodu, czasami możemy po prostu czuć, że jesteśmy zmęczeni albo to nie to. Wtedy bardzo ważne jest to, żeby nasza decyzja o zerwaniu była przemyślana. Musimy pamiętać o tym ,że nie będziemy miały możliwości powrotu do partnera, którego porzucimy. Nie możesz też wymagać, że partner od razu zaakceptuję twoją decyzję i przejdzie nad nią do porządku dziennego. Na pewno będzie się domagał wyjaśnień i nie zostaniecie przyjaciółmi po tego typu rozpadzie związku. Nie oznacza to jednak, że powinnaś się hamować Jeśli jesteś pewna, że rozstanie będzie dla Ciebie najlepsze, nie bój się go podjąć.

Jak poinformować o rozstaniu?

To Ty zrywasz relacje i zrywasz ją z sobie tylko znanych powodów. Zwyczajnie nie wypada tego ogłosić poprzez SMS albo luźne rzucone po kolacji „odchodzę”. Twojemu partnerowi należą się wyjaśnienia, jeśli będzie miał jakiekolwiek pytania, Twoim obowiązkiem w takiej sytuacji jest odpowiedzieć na nie. Na pewno nie będzie zadowolony, że z dnia na dzień bez jakichkolwiek znaków decydujesz się na odejście. Nie próbuj więc zasłaniać się jakimiś większymi pobudkami, powiedz wprost, że masz dość, że jesteś zmęczona i że potrzebujesz czegoś nowego. I nigdy w takiej sytuacji nie proponuj, że możecie zostać przyjaciółmi albo że dalej możecie utrzymywać ciepłe stosunki.

Zobacz także:  Na co zwrócić uwagę przed zakupem lustrzanki?

Przejmij na siebie odpowiedzialność

Jeśli decydujesz się na zerwanie i wychodzi ono w pełni z twojej inicjatywy, bądź gotowa na to, że wszystkie procesy związane z rozwodem albo dzieleniem się majątku spadną na Ciebie. Nie oczekuj też, że twój partner będzie w jakikolwiek sposób chciał Ci w tym pomóc, w zasadzie wręcz przeciwnie, musisz być gotowa na to, że będzie on za wszelką cenę starał Ci się to utrudnić. Musisz przejąć na siebie odpowiedzialność, bo jeśli Ty nie zadbasz o to, co Cię interesuje, to nikt Ci w tym zwyczajnie nie pomoże. Jeśli decydujesz się na zerwanie związku, musisz być świadoma, że to na Tobie spocznie pełna odpowiedzialność za to, jak wasza historia potoczy się dalej.

Odejście zawsze jest ciężkie

Podjęcie decyzji i zrealizowania jej to jedno, ale zupełnie czym innym jest wytrwanie w swoim postanowieniu i radzenie sobie na własną rękę. Odchodzisz, a więc musisz zupełnie odseparować swoje życie od życia swojego byłego już partnera. To oznacza, że rozłączacie się finansowo, ale również dzielicie wszystko, co było tej pory wasze wspólne i za co oboje płaciliście. Do tego dochodzą wspólni znajomi, którzy będą Cię oceniać i którzy na pewno nie staną po twojej stronie w takiej sytuacji. To wszystko będzie dla Ciebie bardzo ciężkie, zwłaszcza jeśli nie będziesz miała z kim o tym porozmawiać. Dlatego kluczowe jest mienie wsparcia osoby bliskiej po zerwaniu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*