Jak żyć lepiej i osiągać cele?
Ciekawostki

Jak żyć lepiej i osiągać cele?

0 komentarzy

Choć wielu z nas żyje bardzo aktywnie i wyznacza sobie liczne zadania, to ciągle osoby te pozostają w poczuciu, że stoją miejscu. Wszyscy szukamy spełnienia i satysfakcji w życiu. Okazuje się, że wystarczy wprowadzić kilka zmian by nasze życie było pełniejsze. Nowe nawyki i starania warto zacząć od pozytywnego myślenia. Bardzo wielu z nas posiada nałóg nieustannego marudzenia. Nie dość, że jest to bardzo uciążliwe dla otoczenia, to szkodzi nam samym. Gdy marudzimy i narzekamy odbieramy sobie energię i brakuje nam impulsu do tego, by przerwać złą passę. Tymczasem można to w miarę łatwo zmienić wprowadzając nawyk pozytywnego myślenia. Dobrym punktem wyjścia jest cieszenie się z tego, co już mamy. Każdego dnia wieczorem warto w myślach podsumować sobie, za co jesteśmy wdzięczni dzisiaj.

Pozbądź się wymówek

Wiele osób, zamiast jak najszybciej podjąć działanie w kierunku spełnienia swoich celów wynajduje różne wymówki. Taką wymówką dość często jest wiek. Mówimy, że jesteśmy za starzy żeby otworzyć swój pierwszy biznes albo na to, żeby się przekwalifikować. Tymczasem jest to nieprawda. W każdym wieku warto coś zmienić i można próbować się uczyć nowych rzeczy. Nie powinniśmy też wykręcać się chorobami i złym samopoczuciem. W pewnym wieku każdemu z nas coś zaczyna dolegać i każdy miewa gorsze dni. Nie oznacza to jednak, że nie możemy już niczego osiągnąć. Po prostu trzeba dostosować swoją aktywność zawodową do aktualnego stanu samopoczucia.

Pozbądź się lęku

Lęk to czynnik, który często hamuje nas przed działaniem. Tymczasem fakt, że się boimy, wcale nie oznacza, że należy zaprzestać aktywności. Postępować należy wręcz przeciwnie, w myśl zasady: boję się ale próbuję. Aby nieco okiełznać swój lęk warto powoli oswajać się z różnymi trudnymi sytuacjami. Będąc na szkoleniach czy innych wystąpieniach warto siadać w pierwszych rzędach. Nie należy też obawiać się kontaktów z innymi ludźmi, nawet tymi obcymi. Aby osiągać sukcesy potrzebujemy innych ludzi i kontaktów towarzyskich. Ich dobrego nawiązywania również można się nauczyć, wystarczy tylko trening.

Zobacz także:  Jak czyścić i dezynfekować telefon?

Zawsze staraj się dobrze wyglądać i mieć porządek

Wiele osób zaniedbuje kwestie wizerunkowe. Inni ludzie oceniają nas po części po tym, jak nas widzą. Warto więc zadbać o to, aby nosić takie ubrania, w których dobrze się czujemy i dobrze wyglądamy. Zawsze powinny one być schludne i wyprasowane. Podobnie jest z naszym otoczeniem. Czy to w domu, czy w biurze powinniśmy dbać o porządek w otoczeniu, bo to bardzo sprzyja koncentracji i podnosi nasze samopoczucie. Pomimo tego, że wiele osób nie lubi sprzątać warto wdrożyć sobie taki nawyk.

Nie bój się zmian

Aby odnieść sukces nie należy stale podążać utartymi ścieżkami. Wielu ludzi ma skłonność do przebywania w swojej sferze komfortu. Polega to na tym, że wybierają oni to, co dobrze znane i w taki sam sposób spędzają czas wolny, jeżdżą w te same miejsce na wakacje, chodzą do tych samych sklepów. Tymczasem psychologowie już dawno udowodnili, że wszystko co najlepsze w życiu znajduje się właśnie poza sferą komfortu. Warto więc spróbować nowych rzeczy, poznawać nowych ludzi, podejmować wyzwania. Choć wiadomo, że niektóre próby skończą się niepowodzeniem, to nie należy ich traktować jako porażki, tylko jako cenne lekcje, dzięki którym idziemy do przodu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*