Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?
Ciekawostki

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

0 komentarzy

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? To pytanie, które większość z nas zadawała sobie przynajmniej raz w życiu. Jest ono szczególnie istotne dla tych z Państwa, którzy szukają pracy, planują ślub lub nawet decydują się na osiedlenie się w innym kraju. Próba uchwycenia tego, co jest potrzebne do zrobienia dobrego pierwszego wrażenia może być dość trudna, ale z biegiem lat wymyśliłem kilka prostych wskazówek, które każdy może wykorzystać. Poniższy przewodnik pomoże Ci upewnić się, że uda Ci się zrobić wrażenie na wszystkich, którzy się liczą.

Co mówisz?

Pierwszym krokiem do zrobienia dobrego pierwszego wrażenia jest upewnienie się, że mówisz właściwe rzeczy. Nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać na początku, ponieważ istnieją pewne słowa i zwroty, które natychmiast wyłączają ludzi. Na przykład, jeśli chcesz, aby twój nowy szef lub potencjalny mąż lub żona cię polubili, powinieneś unikać mówienia rzeczy takich jak “myślę, że” lub “chciałbym”. Wszystko wzdłuż tych linii powinny być unikane za wszelką cenę. Zamiast tego, skup się na pokazaniu ludziom, jak dobrze zorientowany jesteś w temacie, który omawiają. Jeśli zaczną mówić o konkretnym filmie, spróbuj wspomnieć o czymś innym, co było popularne w tym samym czasie.

  • Pierwsze wrażenie, jakie wywieramy na innych, jest często tym trwałym. Co równie ważne, jest to wrażenie, nad którym mamy największą kontrolę. Dowiedz się, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie i poczuj się pewniej w swoim wizerunku.
  • Ubierz się stosownie do okazji – Wszyscy słyszeliśmy o ubieraniu się dla sukcesu, ale ubieranie się stosownie do okazji jest równie ważne. Jeśli bierzesz udział w rozmowie kwalifikacyjnej na letni staż, nie założysz płaszcza i szalika – i na odwrót. Pierwsza randka nie jest wyjątkiem; ubierz się odpowiednio do pogody i miejsca spotkania, ale nie zapomnij być sobą!
  • Uśmiechnij się – Jeden uśmiech może zmienić czyjś dzień! Trudno jest pozostać w złym nastroju, gdy jest się z kimś, kto się uśmiecha.
  • Zachowuj się pewnie – Nie jest to coś, o czym zazwyczaj myślimy w ramach “robienia dobrego pierwszego wrażenia”, ale trudno nie zauważyć, że ktoś wchodzi do pokoju pełnego obcych ludzi z opuszczonymi ramionami i spuszczoną głową.
  • Kiedy już zdecydujesz, że dana osoba jest kimś, kogo chciałbyś lepiej poznać, spróbuj się do niej uśmiechnąć i utrzymać kontakt wzrokowy przez kilka sekund. Ten prosty gest może być bardzo potężny.
  • Bądź reprezentacyjny – Pierwszą rzeczą, którą ludzie zauważają jest to, jak wyglądasz, więc upewnij się, że jesteś czysty i reprezentacyjny. Nic nie krzyczy “Nie dbam o to, jak wyglądam” lub “Jestem nieprofesjonalny” bardziej niż brudne ubrania i złe włosy. Upewnij się, że Twoje ubrania dobrze pasują i że wszystko jest wyprasowane. Weź prysznic i umyj zęby, też!
  • Bądź uważny- Kiedy rozmawiasz z innymi, upewnij się, że patrzysz im w oczy i aktywnie słuchasz tego, co mówią. To pokazuje, że zwracasz uwagę na to, co mają do powiedzenia i że szanujesz ich zdanie.
  • Rozśmieszaj ich – Miej w zanadrzu jakąś zabawną historię lub dowcip i opowiedz ją w odpowiednim momencie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*