Jak zmniejszyć swój wpływ na środowisko?
Ciekawostki

Jak zmniejszyć swój wpływ na środowisko?

0 komentarzy

Podczas gdy coraz więcej słyszymy o klimacie, często trudno jest znaleźć czas i pomysły, aby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko jako firmy. Istnieją pewne proste praktyki, które mogą pomóc Ci zmniejszyć wpływ na środowisko bez konieczności przemyślenia wszystkiego na nowo. Przyjrzyjmy się bliżej kilku dobrym praktykom, które pozwolą Ci zacząć w dobrym kierunku.

Spójrz na wszystkie rzeczy związane z elektryką.

Może się to wydawać oczywiste, ale pozostawienie urządzeń w stanie gotowości na całą noc zużywa znacznie więcej energii niż myślisz. Dobrym początkiem może być zainstalowanie automatycznych wyłączników lub po prostu upewnienie się, że pracownicy pamiętają o wyłączaniu swoich komputerów i innych urządzeń elektronicznych, takich jak drukarki, przed opuszczeniem pomieszczeń. Twoje zużycie energii kosztuje Cię pieniądze, a także szkodzi naszej planecie, więc równie dobrze możesz zmniejszyć swoje wydatki, ograniczając jednocześnie swój wpływ na środowisko. Możesz również pomyśleć o ogólnym zużyciu energii w swoim lokalu.

Recykling przede wszystkim.

Ustawienie pojemników na surowce wtórne nie jest luksusem i wymaga niewielkiego wysiłku. Można również wysłać instrukcje do pracowników, którzy nie wiedzą, jak sortować. W przeciwnym razie można szybko znaleźć się z każdym rodzajem odpadów w każdym miejscu. Większość złych sortowaczy jest złymi sortowaczami z powodu braku wiedzy, więc nie wahaj się informować wszystkich. Pracownicy szybko przyzwyczają się do gry i szybko nabiorą dobrych nawyków. Dlaczego nie stworzyć gry testowej z nagrodą dla osoby, która jest najlepszym ekologiem w biurze!

Informowanie o dobrych praktykach.

Często nie wiemy, jak ograniczyć nasz wpływ na środowisko. Na każdym poziomie istnieją jednak dobre praktyki. Można na przykład zacząć od wykorzystania całego papieru po obu stronach, tworząc banery na każdym stanowisku pracy, które zapobiegają wyrzucaniu papieru do kosza po jego zadrukowaniu, ale można go ponownie wykorzystać. To samo dotyczy wszystkich materiałów eksploatacyjnych, zwłaszcza plastikowych lub kartonowych kubków, które często trafiają do kosza już przy pierwszym użyciu. Dobrą praktyką jest więc dostarczanie kubków (które można spersonalizować imionami pracowników) i zapraszanie do tego wszystkich. Oferuj kubki w różnych rozmiarach, aby każdy mógł wybrać ten, który najbardziej odpowiada jego potrzebom (duży kubek lub mały: będziesz zaskoczony, że ten wybór pomaga również oszczędzać wodę).

Zobacz także:  Kiedy czujesz, że czas się rozstać

Przemyśl na nowo swój kanał dystrybucji / dostawy.

Jest to często jeden z najdroższych i najbardziej szkodliwych dla środowiska elementów. Optymalizacja tras dystrybucji/dostaw jest często jednym z kluczowych sposobów na obniżenie kosztów przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko. Trasy mogą nie być zoptymalizowane i nie tylko Twoi oddani pracownicy poświęcają więcej czasu i wydają więcej pieniędzy (na przykład na benzynę), co oczywiście szkodzi środowisku.

Wyrób sobie nowe nawyki dojeżdżania do pracy.

Mało kto o tym myśli, ale codzienne dojazdy pracowników do pracy mają znaczący wpływ na środowisko. Możesz pomyśleć o zaproponowaniu rozwiązań, takich jak carpooling lub praca zdalna, aby ograniczyć wpływ każdej osoby na środowisko. Nie wahaj się stworzyć wspólnej platformy, dzięki której każdy będzie mógł zaproponować wspólną podróż, zwłaszcza jeśli dysponujesz samochodami służbowymi. Niektóre platformy oferują zrobienie tego za Ciebie. Dobrą praktyką jest faworyzowanie transportu publicznego poprzez ograniczanie liczby przejazdów.

Ocena wpływu.

Wiele firm specjalizuje się w ocenie wpływu na środowisko i oferuje oceny i propozycje jego zmniejszenia. Przyjrzą się one różnym elementom i pozwolą Ci zoptymalizować każdy z nich. Na przykład, może się zdarzyć, że Twoja linia produkcyjna jest używana w czasie, gdy jej wpływ jest największy. Chociaż może to być czasami nieco kosztowne na początku, w dłuższej perspektywie może być bardzo opłacalne.

Sprawdź, czy Twoi dostawcy są odpowiedzialni ekologicznie.

Podczas gdy Ty sam możesz być ekologicznie odpowiedzialny, Twoi dostawcy mogą wcale nie być. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapytać ich, czy posiadają na przykład normę iso 14001. Możesz uczynić z tego kryterium wyboru dostawców i wykluczyć tych, którzy nim nie są. Jest to dobry sposób na pokazanie interesariuszom, że jesteś na to wyczulony i że oni sami powinni być tego świadomi. Znaki ekologiczne są dobrym źródłem informacji. Możesz również sprawdzić, czy urządzenia, których używasz / kupujesz nie są zbyt energochłonne.

Zobacz także:  Jak i kiedy rozszerzać dietę dziecka?

Stworzenie wspólnego miejsca na lunch.

Aby zapobiec używaniu przez pracowników naczyń jednorazowych, nie ma nic lepszego niż stworzenie wspólnej przestrzeni, która pozwala na korzystanie z naczyń, które można umyć. Choć może się to wydawać błahym gestem, w znacznym stopniu przyczynia się do powstawania różnego rodzaju odpadów. Będziesz miał również okazję do promowania ducha zespołu, wymiany i towarzyskości.

Przemyśl na nowo swoje gadżety.

Jeśli często używasz gadżetów na swoich imprezach lub czasami kupujesz prezenty dla klientów, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś przyczynił się do ochrony środowiska lub przynajmniej miał jak najmniejszy negatywny wpływ. Plastikowe torby nie są już popularne i coraz więcej firm oddaje część swoich obrotów, aby być neutralnymi pod względem emisji dwutlenku węgla, na przykład dlatego, że klienci zwracają na to uwagę. Nie wahaj się więc sprawdzić, czy tak właśnie jest.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*