Jak wybrać telewizor?
Ciekawostki

Jak wybrać telewizor?

0 komentarzy

Technologia, wraz z upływem czasu posuwa się do przodu, w naprawdę szybkim tempie. Często pojawiają się pytania na różnego rodzaju forach internetowych typu „Jakie telewizor wybrać? LED, QLED, czy może LCD?” Można się naprawdę, w tym wszystkim pogubić. Właśnie, dlatego powstaje ten artykuł, który ma za zadanie rozwiać wszystkie wątpliwości. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

Najważniejsza matryca

Na rynku, wyróżniamy kilka kategorii matryc. Jak to jest, że parametry telewizorów są podobne, a cena znacząco się różni? Wszystko zależy od użytej technologi do produkcji telewizora. Na co należy zwrócić uwagę?

  • OLED – jedna z najnowszych matryc na rynku. Jeśli chcemy mieć idealne kolory, to właśnie ten wybór będzie najlepszy. Głębokość czerni, czy też wysoki kontrast będzie dużym atutem, nie tylko dla przeciętnego użytkownika do oglądania filmów, ale gracze lub osoby pracujące przy grafice komputerowej na pewno docenią te zalety. Niezależnie, z jakie kąta oglądamy, jakość obrazu się nie zmieni.
  • QLED – Matryca posiada specjalne diody kwantowe, które wzmacniają, głębie kolorów oraz kontrast, jednak QLED nie dorównuje telewizorom z OLED. Bardzo dobra jakość wyświetlanego obrazu w przystępnej cenie.
  • LCD – Najczęściej powszechna technologia, przemawia za nią przede wszystkim cena. Urządzenia, które posiadają matryce LCD, rzadziej ulegają awarii, a gdy już nastąpi, to koszt naprawy, jest niewielki. Nie pobierają też dużo prądu, będziemy mogli zauważyć to w naszych rachunkach za energię. Często stosowana w połączeniu z diodami LED, które doświetlają nam krawędzie ekranu.

Jaki rozmiar telewizora?

Tak naprawdę każdy metr ma dla nas znaczenie, dlatego też warto zastanowić się na nad rozmiarem naszego telewizora. Matryca OLED będzie tak naprawdę najlepsza, ponieważ słońce, które wpada nam do pomieszczenia, nie obniży tak bardzo jasności, jak i głębi kolorów. Różnego rodzaju fora oraz producenci telewizorów zalecają siedzieć 3 cm na każdy cal od telewizora.

Zobacz także:  Kto to simp?

Aranżacja pomieszczenia także wpływa na komfort oglądania filmów, czy też seriali. Zbyt małe pomieszczenie, w porównaniu do dużego telewizora będzie wyglądało dość śmiesznie oraz w dużym stopniu. Wiele rzeczy tak naprawdę zależy od preferencji. Telewizor w salonie jest tak naprawdę rzeczą przydatną i warto chwilę się zastanowić nad jego wyborem!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*