Jak usunąć konto na IG?
Ciekawostki

Jak usunąć konto na IG?

0 komentarzy

Instagram zyskuje coraz większą popularność. Jest to aplikacja, portal społecznościowy służący głównie do dzielenia się z innymi ludźmi swoimi zdjęciami, albo krótkimi filmikami. Na Instagrama można się logować poprzez aplikację i stronę internetową. Aby móc korzystać z aplikacji Instagrama trzeba mieć smartfona z systemem Android, Windows Phone albo iOS-a. Najbardziej w niej rozpoznawalne są zdjęcia w kształcie kwadratowym.

Instagram powstał w 2010 roku. Jego autorami są Kevin Systrom oraz Mark Krieger, a właścicielem Meta Platforms. Ten portal społecznościowy jest dostępny w 33 językach. Od 2012 roku Instagram przejął portal społecznościowy o nazwie Facebook. Największym problemem jaki odnotował Instagram to były fałszywe konta. Mimo, że administratorzy ciągle działali z nieprawdziwymi profilami to i tak odnotowano na ponad 20 milionów (na przełomie czerwca i lipca 2015 roku). Próbowali walczyć z fałszywymi kontami poprzez blokowanie i usuwanie ich, ale było to bardzo trudne.

Konta na Instagramie są tworzone nie tylko dla publikowania swoich zdjęć i krótkich filmików z życia, ale i dla promowania siebie albo jakiejś marki. Niektórzy robią zdjęcia z jakimiś produktami, aby rozpowszechnić daną markę. Najczęściej takie działania odnotowywane są na profilach osób znanych i lubianych. Mowa tutaj np. o piłkarzach, aktorkach, blogerkach, piosenkarkach, tancerzach i wielu innych. Najbardziej popularnym profilem obserwowanym jest znany polski piłkarz Robert Lewandowski oraz jego żona Anna Lewandowską. Są oni bardzo popularni i rozpoznawalni. Zaczynali swoją karierę od zera, jak normalni ludzie. A teraz ich życie jest śledzone przez wielu Polaków i osób z innej narodowości. Właścicielami innych popularnych profili są: Cristiano Ronaldo (piłkarz), Selena Gomez (aktorka i piosenkarka zagraniczna), Lionel Messi (piłkarz), Neymar (piłkarz), Beyoncé Giselle Knowles-Carter (piosenkarka), Dwayne Johnson (aktor, wrestler, futbolista), Sylvester Stallone (aktor), Karol Wiśniewski (youtuber, influencer), Mateusz Trąbka (youtuber, vloger, influencer).

Dzięki coraz większej popularności portalu społecznościowego Instagram ludzie korzystają coraz mniej z innych portali. W czerwcu 2018 roku odnotowano ponad 1 miliard osób na świecie, które mają konta na Instagramie. W Polsce niecałe 7 milionów osób (dane z grudnia 2018 roku). Od roku 2021 Instagram jest połączony z innymi portalami społecznościowymi Facebook oraz WhatsApp. Dlatego nie trzeba na każdym z portali umieszczać tych samych zdjęć czy nagrań. Instagram słynie z zdjęć, hashtagów przy użyciu minimum treści. Długie opisy nie są mile widziane.

Zobacz także:  Kim są alianci?

Jak już wcześniej pisałam, dzięki Instagramie można podjąć współpracę z wieloma znanymi markami. Można powiedzieć, że to dodatkowy zarobek, a dla niektórych główne źródło utrzymania. Ale żeby zarabiać na promowaniu marki trzeba mieć bardzo dużo osób obserwujących. Im więcej tym lepiej, ponieważ zwiększamy liczbę klientów dla marki, którą promujemy. Na Instagramie można: edytować różne zdjęcia, tworzyć kolaże ze zdjęć, wrzucać zdjęcia oraz filmiki, które są widoczne dla innych użytkowników/obserwujących przez następne 24 godziny, opisy w stylu hashtagów przy zdjęciach, które mają na celu możliwość odnalezienia nas w wyszukiwarce właśnie dzięki nim.

Aplikacja Instagram jest bezpłatna. A założyć konto mogą wszyscy. Rejestracji można dokonać poprzez połączenie się z facebookiem, albo wypełniając krótki formularz. Zawarte są w nim najważniejsze dane: numer telefonu komórkowego albo adres email, imię i nazwisko, adres użytkownika, hasło. Założenie konta jest szybkie oraz bardzo łatwe. W przypadku, gdy chcemy usunąć konto należy złożyć wniosek o usunięcie. Na zalogowanym koncie na stronie internetowej przechodzimy do strony usuń konto. Następnie rozwinie się w menu pytanie dlaczego chcemy usunąć konto, wybieramy powód. Następnie wpisujemy hasło do konta, zatwierdzamy i profilu naszego już nie ma. Nie uda się trwale usunąć konto z aplikacji.

Jest możliwość tymczasowego zawieszenia konta. Logujemy się z komputera na stronę Instagrama. Nie uda się tego zrobić z aplikacji. Wchodzimy w zdjęcie profilowe klikamy w prawy górny róg profil i edytuj profil. W prawym dolnym roku będzie wyłącz konto tymczasowo. Trzeba podać powód i wpisać hasło do konta. Klikamy wyłącz tymczasowo.

Podsumowując portal społecznościowy Instagram jest bardzo popularny. Z miesiąca na miesiąc liczba kont zwiększa się w zastraszającym tempie. Niestety odnotowuje się też dużo profili fałszywych, z którymi administratorzy ciągle walczą. Na Instagrama można logować się z komputera lub ściągając aplikację. Jest to świetne miejsce do dzielenia się swoimi zdjęciami i krótkimi filmikami. Dużą popularność zyskuje stosowanie hashtagów. Instagram to nie tylko rozrywka, ale może być i źródłem zarobku. W takiej sytuacji liczy się liczba obserwujących nasze konto. Jeśli będzie ich bardzo dużo, może do nas odezwać się przedstawiciel jakiejś znanej marki czy produktu który wchodzi dopiero na rynek. Praca polega na promowaniu danego przedmiotu, marki, produktów itp. Jeśli uda nam się dobrze „sprzedać” produkt, może okazać się to doskonałym źródłem dochodu. Bardzo dużo popularnych gwiazd korzysta z Instagrama. Mają wiele obserwujących. Ich liczba sięga milionów. Najbardziej popularnymi profilami są konta piłkarza Roberta Lewandowskiego oraz jego żony Anny Lewandowskiej. Ich życie jest śledzone przez wielu Polaków ze względu na to, że sami dorobili się swojego majątku. Anna Lewandowska jest właścicielką strony internetowej foods by Ann, gdzie można kupić wiele zdrowych produktów. Udało jej się nawet stworzyć catering dietetyczny, gdyż jej wcześniej wymieniona strona internetowa zyskała dużą popularność ze względu na zdrowe i smaczne produkty. Jej życie zawodowe jest bardzo rozbudowane. Popularność zyskała również dzięki treningom.

Zobacz także:  Jak usunąć konto na Facebook?

Ze względu na dużo fałszywych kont, niektórzy wycofują się z tego portalu społecznościowego. Można to zrobić na dwa sposoby, albo usunąć konto tymczasowo, albo na stałe. Jest to możliwe tylko przy zalogowaniu się na stronę internetową. Nie da się usunąć konta poprzez aplikację.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*