Ciekawostki

Jak usunąć konto na Facebook?

0 komentarzy

Portal społecznościowy o nazwie Facebook powstał 4.02.2004 roku. Jego właścicielem jest Meta Platforms, a autorami: Mark Zuckerberg, Chris Hughes, Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin oraz Andrew McCollum. Portal ten występuje w 117 wersjach językowych. Na początku Facebook został stworzony z myślą o osobach studiujących na Uniwersytecie Harvarda. Popularność tego portalu społecznościowego z miesiąca na miesiąc zwiększała się. W czerwcu 2017 roku odnotowano ponad 2 miliardów użytkowników na całym świecie, z czego było 1,3 miliarda logowań dziennie. Według danych z tamtego okresu można wyczytać, że szacunkowy średni wiek użytkowników Facebooka to 22 lata, a przeciętny czas spędzany na tym portalu społecznościowym to 21 minut dziennie.

Facebook oraz Instagram to dwa najpopularniejsze portale społecznościowe. Facebook jest bardziej rozbudowany pod względem funkcji. Instagram to głównie zdjęcia, krótkie filmiki. Dzięki temu portalowi można również zarabiać. Im więcej mamy obserwujących nasz profil na Instagramie, tym większe prawdopodobieństwo że ktoś się do nas odezwie w sprawie pracy. Miałaby ona polegać na promowaniu różnych produktów, marek itp. W przypadku obserwowania zwiększonych utargów pracodawca mógłby na stałe podpisać umowę/kontrakt z osobą promującą i polecać innymi właścicielom firm tę osobę. Jeśli mowa o Facebooku, ten portal społecznościowy bardziej skupia się na kontaktach z innymi osobami. Jest bardziej rozbudowany.

Za pomocą Facebooka można:

  • wstawiać relacje, które są widoczne przez najbliższe 24 godziny
  • dodawać zdjęcia, filmiki
  • udostępniać nagrania,
  • komunikować się ze znajomymi, rodziną za pomocą Messengera oraz telekonferencji
  • przeglądać różne materiały
  • informować innych np. o narodzinach dziecka, zaręczynach, ślubie
  • tworzyć grupy o różnych tematykach np.: motoryzacja, pieczenie, sprzedażowe, prawnicze, przedszkolne, własnej działalności gospodarczej i wiele innych
  • można się wypromować tak jak i na Instagramie

Facebook ma kilka zakładek: strona główna, Watch, Marketplace, Gry, Mój profil, menu, Messenger, powiadomienie, konto. Na stronie głównej znajdziemy najnowsze lub najpopularniejsze (w zależności od ustawień) zdjęcia, filmiki, informację naszych znajomych lub ich polubień. Jeśli chodzi o Watch są tam umieszczone filmiki na przykład o gotowaniu, szyciu, budowaniu itp. Marketplace to zakładka sprzedażowa. Użytkownicy Facebooka dodają tam ogłoszenia z różnych kategorii, że chcą coś sprzedać, ale i mogą kupić od innych. Gry są dla celów rozrywkowych. Pozostałe zakładki dotyczą naszego profilu, komunikowania się z innymi ludźmi, ustawienia, powiadomień oraz prywatności i wiele innych.

Zobacz także:  Jak uniknąć objawów zmęczonych oczu?

Portale społecznościowe tego typu mają bardzo duży zakres działania, funkcjonowania. Często dzięki takim portalom udaje się odnaleźć zaginioną osobę. Wystarczy na swojej osi czasu napisać stosowny post z informacją o zdarzeniu (podać najważniejsze informację typu: imię, nazwisko, wiek, znaki szczególne, ostatnie miejsce pobytu, zdjęcie itp.), a nasi znajomi i ich znajomi mogą bez problemu udostępniać ten komunikat. Dzięki takim działaniom, informacja zostaje rozesłana po całej Polsce a nierzadko po całym świecie. Ktoś mógłby uznać to za desperację, ale bardzo skuteczną. Dużo jest również informacji o oszustach. Można nawet założyć grupę na portalu społecznościowym z osobami, które są nieuczciwe, aby ostrzec innych ludzi przed popełnieniem błędu.

Ze względu na dużą popularność portalu społecznościowego Facebook, coraz więcej odnotowuje się oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze na Blik-a. Włamania na konta też za niedługo będą codziennością. Mimo, że administratorzy próbują walczyć z tym procederem jest to bardzo trudne. Powołane są nawet odpowiednie instytucję do walki z wyłudzaniem danych osobowych, kradzieżą tożsamości, włamaniami na konta bankowe. Jedną z najbardziej popularnych jest CERT Polska. Każde zgłoszenie o próbie albo dokonaniu przestępstwa w sieci jest przez nich sprawdzane. Nad każdą taką sprawą działają dwie osoby, aby pomyłki się nie zdarzały.

Jak usunąć konto na Facebook

Często przez włamania na nasze konta i rozsyłanie wśród znajomych nieprawdziwych informacji decydujemy się na usunięcie konta. Można to zrobić na dwa sposoby albo dezaktywujemy konto albo trwale usuwamy. Jak usunąć konto przedstawia poniższy schemat. Konto (prawy górny róg) → ustawienia i prywatność → ustawienia → Twoje informację na Facebooku → dezaktywacja i usuwanie → wybieramy czy trwale usuwamy czy dezaktywujemy konto

Podsumowując mając konto na portalu społecznościowym możemy robić dużo fajnych rzeczy. Począwszy od dodawania zdjęć i filmików, poprzez komunikowanie się ze znajomymi i rodziną, a nawet można odnaleźć osobę zaginioną. Dzięki wielkiej popularności Facebooka grono użytkowników stale się powiększa. Facebook jest bardzo rozbudowany, każdy znajdzie coś dla siebie. Można „śledzić” życie innych znajomych, odnowić kontakty z koleżanką z dawnych lat, być na bieżąco co się dzieje w grupie przedszkolnej/szkolnej dziecka. Ten portal społecznościowy daje też możliwości do wypromowania się. Facebook daje nam szansę na odnowienie starych kontaktów czy na rozgłos nowo założonej działalności gospodarczej. Udostępniając post o rozpoczęciu własnego biznesu zyskujemy nowych klientów, którzy dalej mogą polecać i udostępniać.

Zobacz także:  Co robić z niezadowolonym klientem?

Tak więc Facebook to przyszłość, co nie znaczy że są same plusy. Jak każda strona internetowa jest też dużo minusów. Ze względu na popularność portalu, zdarzają się też włamania na konta. Oszuści mogą podszywać się pod właściciela danego profilu i oszukiwać jego znajomych np. metodą na Blik-a. Jest to coraz bardziej popularna metoda oszustwa. Zdarzają się również fałszywe informację o dopłatach np. do paczki kurierskiej. W takiej sytuacji otrzymujemy link, który ans przekierowuje do fałszywej strony do logowania na konto bankowe. Niestety, właśnie przez wyłudzanie danych, włamania na konto itp. dużo ludzi postanawia wycofać się z sieci. Facebooka można usunąć trwale lub dezaktywować konto. Sposób jak to zrobić został przedstawiony powyżej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*