Ciekawostki

Jak przyspieszyć okres?

0 komentarzy

Często rezerwujemy wyjazdy z wyprzedzeniem. Dzieje się tak, gdy nadchodzi jakieś ważne święto lub mamy długo wyczekiwany urlop. Załatwiając sprawy związane ze ślubem lubimy mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. Podpisujemy umowy z wyprzedzeniem, wpłacamy zaliczki, szukamy idealnej sukni ślubnej czy garnituru. Niekiedy rezerwujemy również podróż poślubną. Chcemy, aby ten czas był wyjątkowy. Pierwszy urlop tylko we dwoje analizujemy pod każdym względem, nie chcemy aby coś zepsuło nasze wyjątkowe chwile. Jeśli rezerwujemy wycieczki, wyjazdy z dużym wyprzedzeniem, ciężko przewidzieć czy nasz urlop nie zepsuje miesiączka. Wyobraźmy sobie wakacje w ciepłych krajach, widoki, relaks i ulubiona czynność – pływanie. Chyba nie chcemy, aby okres pokrzyżował nam plany. Co więc należy zrobić aby przyspieszyć go? Jest kilka sposób. Ale przed rozpoczęciem wypróbowania ich, powinniśmy najpierw sprawdzić czy przypadkiem nie jesteśmy w ciąży.

To dotyczy wszystkich kobiet, nawet tych które są pewne, że to nie możliwe. Każde złe samopoczucie może świadczyć zarówno o przeziębieniu jak i ciąży. Żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewności, że nie spodziewamy się dziecka. Po wykonaniu testu ciążowego albo badania z krwi Beta HCG z wynikami negatywnymi, możemy przystąpić do prób opóźnienia miesiączki. Najbardziej popularną metodą jest aktywność fizyczna. Intensywny trening, który trwa minimum 30 min, związany z partiami brzucha oprócz poprawy mięśni brzucha oraz redukcji tkanki tłuszczowej w tym miejscu, może również przyspieszyć skutecznie miesiączkę. Możemy przygotować w domu sami fajny trening zawierający np. brzuszki, przysiady czy skłony. Ta metoda będzie najbardziej skuteczna u osób, które na co dzień mają pracę siedzącą, a po jej zakończeniu idą prosto do domu. W przypadku, gdy mamy ruch w ciągu dnia to trening nie musi być aż tak intensywny, ale na pewno musi być inny niż to co wykonujemy w pracy. Drugą bardzo często stosowaną metodą na przyspieszenie okresu jest kąpiel w gorącej wodzie. Możemy wyróżnić tu dwa czynniki: nasz organizm odpoczywa, a my relaksujemy się oraz poprawia się krążenie krwi, a co za tym idzie ciśnienie w żyłach jest większe. Jeśli nie mamy w domu wanny, można kąpiel zastąpić wizytą w saunie czy użyć termoforu i położyć go na brzuch. Ta metoda nie dla wszystkich jest wskazana. Niektóre z kobiet powinny zrezygnować z prób przyspieszenia miesiączki w ten sposób. Jeśli mamy obfite miesiączki to najlepiej nie próbować tej metody, a pomyśleć nad innymi. Coraz więcej kobiet decyduje się na tabletki antykoncepcyjne, które mogą pomóc w zmianie terminu okresu. Przy zażywaniu niektórych tabletek należy zrobić tydzień przerwy od ich przyjmowania. Jeśli zależy nam na przyspieszeniu miesiączki to wystarczy, że nie będziemy robić tego odstępu tylko przyjmiemy kolejną tabletkę z blistra. Są również takie tabletki antykoncepcyjne co mają w opakowaniu placebo. Działa to na podobnej zasadzie co przerwa. Możemy pominąć środek placebo i zacząć przyjmowanie nowego blistra. W przypadku takiego postępowania, miesiączka pojawi się gdy zrobimy przerwę od tabletek, bądź weźmiemy placebo.

Zobacz także:  Porządkowanie i przechowywanie zdjęć

Mniej popularną metodą jest picie herbatek ziołowych zawierających: imbir, nagietek, dziurawiec. Taki napój ma działania rozkurczowe. Aby móc zobaczyć efekt warto wybrać herbatę z jednym z tych składników. Nie powinniśmy pić wszystkich naraz. Zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto omówić temat z ginekologiem. Działanie na własną rękę, nie zawsze jest skuteczne. To właśnie specjalista, który zna naszą historię chorób, ciąż, leczenia może podsunąć najbardziej trafną metodę przyspieszenia miesiączki. To on jest specjalistą i powinien podchodzić do każdej pacjentki w sposób indywidualny, co sprawia że wybierze najlepszy sposób na zmianę terminu miesiączki. Trzeba pamiętać, że każda z nas (kobiet) jest inna i nasz cykl miesiączkowy może się różnić, a co za tym idzie na jedną zadziała gorąca kąpiel, a na inną lampka czerwonego wina. Pytając przyjaciółkę, bliska kuzynkę czy mamę możemy usłyszeć zupełnie inne wskazówki, dlatego jeśli widzimy, że miesiączka przypadnie w złym momencie lepiej umówić wizytę u swojego ginekologa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*