Ciekawostki

Jak przejść życiowy glow up?

0 komentarzy

Widząc nagłówek tego artykułu na pewno choć jedna osoba zastanowiła się nad tym co to tak właściwie jest „glow up”. Przede wszystkim to ostatnio dość popularne określenie używane wśród młodzieży. Tłumacząc z języka angielskiego oznacza dokładnie wyładnieć lub też wyglądać lepiej niż kiedyś. Glow up jest to swego rodzaju przemiana dotycząca nie tylko wyglądu zewnętrznego, ale również i wewnętrznej strony człowieka. Celem takiej przemiany jest zaakceptowanie i pokochanie własnej osoby, czucie się dobrze w swoim ciele oraz bycie szczęśliwym.

Teraz pozostaje tylko pytanie jak to zrobić? Wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z przemianą od wprowadzenia w swoje życie dobrych nawyków jak np. ćwiczenia relaksacyjne, pielęgnację ciała i/lub twarzy, zdrowe odżywianie, picie więcej wody. Jeśli staną się one codzienną rutyną będzie jeszcze lepiej. Następnie warto trochę pomyśleć nad osobami, które znajdują się w naszym bliskim otoczeniu na co dzień, najlepiej jest mieć wokół siebie osoby, które są wsparciem i pomagają rozwinąć się w jakiejś dziedzinie, a nie dodatkowo podcinające skrzydła. Czasami bez zmiany towarzystwa na lepsze nie da się przejść osobistej przemiany. Kolejnym punktem jest zmniejszenie krytyki wobec swojej osoby, czyli inaczej pisząc trzeba pozbyć się kompleksów.

Pewnie większość z nas je ma, jednak chcąc przejść glow up, najlepiej postarać się je zaakceptować, może to nie być na początku łatwe, ale z każdym kolejnym dniem będzie coraz prościej. Przyszła kolej na zmiany zewnętrze, które są równie ważne w czasie przemiany. Nie chodzi tutaj jednak o to by dążyć do wyglądu perfekcyjnych osób z instagrama lecz o to by dokonać takich zmian, aby patrząc w lustro czuć satysfakcję. Zakupy, wizyta u fryzjera, nowy makijaż to tylko niektóre z możliwości. Tak naprawdę z pozoru niewielkie kroki mogą prowadzić do poważnych zmian trzeba tylko zacząć, a jak wiadomo pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy. Powodzenia!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*