Jak poprawić swoje samopoczucie?
Blog

Jak poprawić swoje samopoczucie?

0 komentarzy

Wszyscy pragniemy być zdrowi, ale czy jest to w naszej mocy, aby to osiągnąć? W środku naszego zabieganego życia łatwo jest zapomnieć lub zdezorientować się wieloma, a czasem sprzecznymi wskazówkami, jak prowadzić zdrowy tryb życia. Nie ma magicznych sposobów, ale wprowadzenie drobnych zmian w kluczowych obszarach naszego życia może znacznie poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Zgodnie z filozofią zdrowie ma „4 filary”, którymi są pożywienie, ruch, sen i relaks, a my możemy podejmować skuteczne interwencje w tych obszarach, aby żyć lepiej. Oto cztery proste i praktyczne zalecenia, które proponuje, aby odpocząć, jeść, poruszać się i lepiej spać.

  1. 12-godzinne okno na jedzenie. Istnieją setki różnych diet, w których można starać się jeść zdrowo. Niektóre bardziej złożone i surowe niż inne. Ale jeśli zmiana diety lub zaprzestanie jedzenia niektórych produktów wydaje się trudne, sugeruje się prostą opcję: zjedz wszystko, co zamierzasz zjeść w ciągu dnia w ciągu 12 godzin, na przykład od 8 rano do 8 wieczorem. Czy możesz osiągnąć dodatkowe korzyści, stosując bardziej rygorystyczną dietę? Tak, niektórzy ludzie mogą. Ale myślę, że jeśli możesz jeść w ciągu 12 godzin dziennie i trzymać się tego, oznacz to jeszcze jedną rekomendację. Spróbuj znaleźć równowagę. To bardzo prosta zmiana, która, jak zauważyłem, była przełomowa dla niektórych ludzi. Zalety i wady 16-godzinnej diety na czczo.
  2. Siła ćwiczeń siłowych ciała. Wielu osobom trudno jest znaleźć czas na pójście na siłownię lub pobieganie kilka razy w tygodniu, jednak twierdzą, że wykonywanie 5 minut treningu siłowego ciała dwa razy w tygodniu może być naprawdę cenne. Trening siłowy ciała jest niedoceniany w naszym społeczeństwie. Mówimy więcej o poruszaniu się i wykonywaniu ćwiczeń sercowo-naczyniowych, ale zapominamy, że nasza masa mięśniowa jest jednym z najlepszych wskaźników tego, jak będziemy się starzeć, gdy to się zacznie. Odchudzona masa mięśniowa jest bardzo ważna… ale zanim osiągniemy 30 lat, możemy zacząć tracić 3-5% naszej masy mięśniowej co 10 lat, a tempo to przyspiesza po 50. roku życia. W rzeczywistości, niedawno angielski urząd zdrowia publicznego, opublikował raport, który mówi, że ćwiczenia wzmacniające mięśnie i kości oraz ćwiczenia dla równowagi są kluczem do zdrowia wszystkich dorosłych i zaleca włączenie ich przynajmniej do rutyny dwa razy w tygodniu. Ćwiczenia, które pomogą ci lepiej się czuć po 30.
  3. Spędzaj więcej czasu w świetle dziennym. Często nie doceniamy znaczenia dobrego snu, ale zapewnienie wystarczającej ilości snu może poprawić nasze życie i zdrowie. Jest wiele wskazówek, jak poprawić nasz sen, ale czynnikiem, którego być może do tej pory nie brałeś pod uwagę, jest ocena, czy każdego dnia wystawiasz się wystarczająco na działanie naturalnego światła. Nasze ciała muszą widzieć różnice w świetle między nocą a dniem, aby nasz zegar biologiczny był „na czas”. Lekarz zaleca, aby ludzie zwracali szczególną uwagę na te cykle w miesiącach zimowych, kiedy „wiele osób wychodzi w nocy z domu, w nocy przychodzi do pracy, spędza dzień w budynku, a potem wraca do domu w nocy”. Sugeruje się, aby 20 minut w ciągu dnia przebywać w naturalnym świetle. Następnego ranka obudzimy się bardziej wypoczęci. Jeśli pracujesz w nocy, zachowuj się tak, jakbyś był w innej strefie czasowej. Co to jest chronotyp i dlaczego warto wiedzieć, który z nich jest Twój? Nieoczekiwane lekcje, których nauczyłem się żyjąc bez elektryczności przez tygodnie.
  4. 15 minut dziennie dla siebie. Stres jest często częścią naszego codziennego życia, a częściowo winę za to ponosi technologia. Obudzisz się i usłyszysz alarm. Przechodzisz ze stanu wyciszenia, spokoju, od przyjemnego snu do nagłego odgłosu alarmu. Potem patrzysz na telefon i zalewa Cię niebieskie światło i powiadomienia, wiadomości. Dla wielu z nas to trwa przez cały dzień i często, dopóki nie wrócimy do łóżka w nocy. Nie mamy więc ani chwili odpoczynku. Rozwiązaniem, które proponuje, jest poświęcenie sobie 15 minut dziennie. Powinieneś zrobić dla siebie coś, co nie sprawi, że poczujesz się winny i nie będzie miało nic wspólnego z Twoim telefonem komórkowym. Zdaniem lekarza może to obniżyć poziom stresu i pozwolić się zrelaksować bez konieczności rozmowy przez telefon.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*