Jak naturalnie usypiać dzieci?
Ciekawostki

Jak naturalnie usypiać dzieci?

0 komentarzy

Istnieje uniwersalne prawo, które mówi, że dzieci nigdy nie zasypiają za pierwszym razem, gdy kładziesz je do łóżka. To jest normalne, energia, którą mają maluchy czasami przewyższa naszą i trudno jest je nakłonić do pójścia spać, kiedy im każemy, co jest problemem, ponieważ potrzebują więcej godzin odpoczynku, ponieważ ich zegar biologiczny przewiduje więcej niż 8 godzin na sen w ramach rytmu okołodobowego. W tym poście będziemy rozmawiać o różnych sposobach, aby pomóc dzieciom spać w naturalny sposób, tak aby odpoczywały i tak jak my!

Odpoczynek ma fundamentalne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dzieci i ich dobrego samopoczucia. Ogólnie rzecz biorąc, dzieci w wieku do dwóch miesięcy śpią od 10 do 17 godzin na dobę; te od jednego do trzech lat, od 11 do 13 godzin; a od 5 lat godziny mogą być bardziej zbliżone do godzin snu dorosłych, 8 lub 9 godzin na dobę.

Wskazówki ułatwiające dzieciom zasypianie.

“Nie chce mi się spać” – to gwiazdorska fraza dzieci, gdy nadchodzi czas pójścia do łóżka. Cóż, dzięki tej serii wytycznych ten zwrot zniknie. Dowiedz się, jak naturalnie usypiać dzieci.

  1. Na kolację do posiłku dodaj tryptofan, który jest niezbędnym aminokwasem, który działa jako prekursor melatoniny, hormonu snu i ten, który pomaga nam spać. W tym celu dobrze jest jeść węglowodany i pokarmy takie jak indyk, kurczak, ryby, produkty mleczne i orzechy, między innymi.
  2. Przed snem unikaj stymulujących pokarmów, takich jak cukier. Oznacza to brak słodkich deserów, cukierków, smakołyków i napojów bezalkoholowych.
  3. Utrzymuj regularny harmonogram snu. Dzieci powinny przyswoić sobie, że w nocy śpią, a w dzień wykonują czynności. Aby to zrobić, ważne jest, aby ustalić harmonogramy, tak aby ich mózgi już wiedziały, że zbliża się pora snu.
  4. Po południu zajęcia relaksacyjne. W ciągu dnia dzieci muszą być aktywne, ale wieczorem powinny zacząć odpoczywać. Jeśli będziemy poganiać maluchy bieganiem i denerwującymi zabawami, pora snu będzie mission impossible. Najlepiej jest wykonywać relaksujące czynności, takie jak kolorowanie czy wycinanie.
  5. W porze snu bardzo skuteczne jest zmotywowanie ich poprzez czytanie opowiadania, dzięki czemu są już w łóżku i będzie to tylko kwestia minut, zanim zamkną oczy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*