Jak czyścić materac?
Ciekawostki

Jak czyścić materac?

0 komentarzy

Usuwanie plam z materaca nie jest łatwym zadaniem. Usuwanie roztoczy z materaca też nie jest łatwe! Są to jednak dwa procesy, które musisz przeprowadzić, aby zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie członkom swojej rodziny. Dlaczego czyszczenie materaca jest ważne dla zdrowia? Szacuje się, że ludzie spędzają 25 lat swojego życia śpiąc, dlatego też czyszczenie materaca jest tak bardzo potrzebne! Higiena ma wpływ na Twój sen, więc nie spoczywaj na laurach w staraniach o dezynfekcję materaca. Zła higiena materaca może prowadzić do alergii i innych problemów ze skórą i włosami. Dlatego tak ważne jest regularne pranie materaca! Niezależnie od tego, czy posiadasz materac sprężynowy, lateksowy czy wiskoelastyczny, czyszczenie jest niezbędne.

Pierwsze kroki do czyszczenia materaca.

  1. Zacznij od usunięcia poduszek, prześcieradeł i pokrowców na materac. Każda część łóżka wymaga innego rodzaju czyszczenia. Dlatego nie możesz oczekiwać, że zdezynfekujesz swój materac razem z poduszkami i prześcieradłami – w żadnym wypadku! Najlepiej jest zacząć usuwać te przedmioty, aby móc wygodniej rozpocząć czyszczenie materaca.
  2. Odkurz swój materac. Jest to bardzo ważny krok w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, które znajdują się na materacu. Dotyczy to wszystkiego, od roztoczy kurzu po martwy naskórek. Najlepiej używać odkurzacza z szeroką dyszą.
  3. Usuwanie mokrych lub wilgotnych plam. Gdy pojawi się na nim mokra plama, najlepiej użyć suchej ściereczki. Wystarczy przetrzeć suchą szmatką mokrą powierzchnię, aby usunąć jak najwięcej cieczy. Następnie możesz zrobić to samo, ale tym razem za pomocą szmatki nasączonej mieszanką wody utlenionej i płynu do mycia naczyń.
  4. Dezodoryzuj swój materac. Nie zakończysz czyszczenia materaca, dopóki nie zostanie on pozbawiony dezodorantu. Można to zrobić, przesiewając sodę oczyszczoną na jej powierzchni i pozostawiając ją na 30 minut. Następnie odkurz go i pozwól mu się trochę przewietrzyć.
Zobacz także:  Jak toksyczny rodzic wpływa na dziecko?

Jak często należy czyścić materac?

Eksperci zalecają powierzchowne pranie materaca raz w tygodniu. Jednak jeśli chodzi o dokładną dezynfekcję materaca, należy to robić nie częściej niż co 12 miesięcy.

Idealne produkty do prania materaca.

Istnieją domowe rozwiązania, takie jak mieszanka cytryny i wody lub zawsze przydatny ocet. Oprócz bardziej specyficznych produktów, takich jak soda oczyszczona, nadtlenek wodoru i detergentów specjalnie zaprojektowanych do tego celu, wszystkie z nich będą działać w ramach właściwej procedury!

Jak czyścić materace z innych rodzajów zabrudzeń?

Nie wszystkie przypadki są takie same. Dlatego poniżej wyjaśniamy, jak pozbyć się różnych rodzajów plam z materaca.

Jak wyczyścić mokry materac?

To z pewnością jedno z największych zmartwień rodziców małych dzieci. Jeżeli plama jest wciąż mokra, umyj materac mieszaniną czterech części wody z jedną częścią octu. Jeśli plama jest sucha, nałóż na nią sodę oczyszczoną i pozostaw na noc. Możesz przykryć dotknięty obszar folią plastikową, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Jak usunąć plamy krwi z materaca?

Wypadki mogą się zdarzyć nawet w wygodnym łóżku. Dlatego warto wiedzieć, jak usunąć plamy krwi z materaca. Na mokre plamy nałóż wodę utlenioną i usuń bąbelki szmatką. Dla suchych plam próbuje mieszać dwa części wypiekowa soda dwa części zimna woda. Pozwól mu działać przez 30 minut.

Jak wyczyścić przepocony materac?

Po długim okresie czasu, normalnym jest, że niektóre plamy pojawiają się w wyniku kontaktu z naszą skórą. Jak więc wyczyścić spocony materac? Wystarczy przetrzeć poplamioną powierzchnię gąbką i mieszanką amoniaku rozpuszczonego w trzech litrach wody.

Jak usunąć wymiociny z materaca?

Na koniec wyjaśnimy, jak wyczyścić wymiociny z materaca, co z pewnością zainteresuje również matki i ojców! Zacznij od spryskania plamy octem. Po 10 minutach posypać sodą oczyszczoną, aż zacznie pyrkać. Gdy to nastąpi, odkurz materac i jest on gotowy do ponownego użycia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*