Ciekawostki

Ile kosztuje bilet do Energylandii?

0 komentarzy

Energylandia jest bardzo popularna, nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale i dla ludzi z całej Polski. W sezonie przybywają tam tłumy ludzi. Jest to ogromny park rozrywki. Jego powierzchnia ma aż 43 hektary, a na niej mnóstwo atrakcji. Niezależnie od wieku każdy znajdzie coś dla siebie. A przy dobrej zabawie, czas leci niezwykle szybko, dlatego wybierając się do tego parku rozrywki polecam mieć cały dzień wolny.

Energylandia znajduje się w miejscowości Zator, w województwie małopolskim. W zależności z jakiego miasta jedziemy ten dojazd jest bliższy lub dalszy. Przykładowe lokalizację: z Oświęcimia niecałe 20 km, z Krakowa ok. 50 km, z Katowic ok. 55-60 km,, Z Zakopanego ok. 120km, z Wrocławia ok. 250 km, z Warszawy ok. 250km, z Lublina ok. 350km, z Torunia ok. 420 km, z Poznania ok. 450km, z Białegostoku ok. 550 km, z Gdyni ok. 600 km.

Park rozrywki na swojej stronie internetowej opisuje czym można do nich dojechać i skąd są wyjazdy. Nie trzeba się martwić w poszukiwanie transportu. Energylandia informuje o autobusach oraz pociągach, które wyjeżdżają z Krakowa, Oświęcimia Wadowic i Katowic.

Ten popularny park rozrywki został wybudowany parę lat temu, a liczba atrakcji stale się powiększa. Ze względu na ciągłe inwestycję w rozbudowę Energylandii, zawsze można liczyć na dobrą zabawę. Myślę, że mogłoby braknąć dnia aby skorzystać z każdej oferowanej atrakcji. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi czy na wypad ze znajomymi. Największą zaletą Energylandii jest jeden bilet na wszystkie atrakcje. Nie ma żadnych żetonów czy biletów z podziałem na atrakcje. Płacisz raz i idziesz ile razy chcesz w ulubione miejsce. Nie ma problemu z zaparkowaniem samochodu. Parking jest bardzo duży, aby pomieścił wszystkich zainteresowanych Energylandią. Głównym minusem takich parków rozrywki są kolejki. Czas oczekiwania do ulubionej atrakcji może być bardzo długi nawet kilkanaście minut. Ale kolejki to nic w porównaniu do świetnej zabawy z najbliższymi.

Energylandia jest podzielona na sześć stref tematycznych: Bajkolandia, Strefa familijna, strefa ekstremalna, Water Park, Smoczy Gród, Aqualantis. Na terenie tego parku rozrywki można znaleźć jeszcze 25 gier, kino 7D, 9 scen z pięknymi widokami, kilkanaście sklepów z pamiątkami oraz Moya Planetarium.

1. Bajkolandia

Ta strefa jest dedykowana głównie dla najmłodszych dzieci. Znajdą tu postacie ze swoich ulubionych bajek. W bajkolandii czują się jak w zaczarowanym świecie. Ich marzenia mogą się spełnić właśnie w tym miejscu. Mogą wcielić się w kierowców, pilotów, księżniczki, strażaków, ulubione zwierzątka z bajek czy kreskówek. Jest to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajdziemy tu również strefie dla najmłodszych, gdzie rodzice mogą nakarmić oraz przebrać najmłodszą pociechę. Dzieci niezależnie od wieku odnajdą się tu doskonale na karuzelach, samolocikach, autach, mini coasterach.

Zobacz także:  Jak toksyczny rodzic wpływa na dziecko?

2. Strefa Familijna

W tej strefie najczęściej przebywają rodziny z dziećmi. Wiele atrakcji proponowanych wzbudzają dużą dawkę emocji. Można poczuć dreszczyk na skórze przy Roller Coasterach. Jest to świetne miejsce na rozgrzewkę. Niektóre atrakcje mają wskaźnik wzrostu, czyli mogą z nich korzystać osoby od 140cm wzrostu. Oprócz Roller Coasterów znajdziemy tu również wodne spływy, kolejki widokowe czy też tor Moya Formuła Autodrom.

3. Strefa ekstremalna

To idealne miejsce dla osób, które lubią adrenalinę, świetną zabawę i nie boją się wyzwań. Ta strefa jest najbardziej popularna i bezkonkurencyjna na tle innych parków rozrywki. Tutaj trzeba mieć nerwy ze stali, zdrowe serce gdyż adrenalina jest potężna. Każdy kto lubi dobrą zabawę powinien odwiedzić: wahadło Azec Swing, 40 metrowe ramię Space Booster, ogromne Roller Coastery. Niektóre atrakcję uzyskują zawrotną prędkość nawet 100km/h. Od 2018 roku najczęściej i najbardziej lubianą atrakcją jest Mega Coaster Hyperion oraz Water Coaster Speed. Oba Coastery biją rekordy w swojej kategorii na całym świecie. Mega Coaster Hyperion jest najwyższy (77 metrów wysokości) i najszybszy (może osiągnąć prędkość powyżej 140 km/h). Water Coaster Speed sięga 60 metrów wysokości i osiąga prędkość około 110 km/h.

4. Water Park

Strefa ta została oddana do użytku w połowie roku 2016. Ma mnóstwo atrakcji, przeważnie wodnych. Można tu znaleźć Big Milk Water Park. Jest idealnym miejscem by odpocząć pod parasolem, zrelaksować się. Ratownicy bacznie obserwują sytuację nad wodą i w razie potrzeby reagują, aby każdy był bezpieczny. Można się tu poczuć jak na wakacjach. Imitacja wyspy, powoduje chęć zostania tu na długi czas. W 2018 roku w tej strefie królował Tropical Fun. Znajdziemy tu 14 wyjątkowych zjeżdżalni. Każda jest dostosowana do wieku oraz poziomu trudności. Więc każdy znajdzie tu jakąś zjeżdżalnie dla siebie. Dla największych idealną karuzelą jest RMF Maxxx Kamikadze. W tej strefie jest mnóstwo wody z ponad 150 pontonami, imitacja plaży wraz z leżakami. Najnowszą atrakcją tej strefy jest Exotic Island nowość 2021. Ogromny plac zabaw z dużą ilością elementów wodnych (zjeżdżalnie wodne, armatki wodne, koła młyńskie). Znajdziemy tu też elementy tropikalne: egzotyczne papugi, małpki, palmy. Ta strefa wodna zależna jest od pogody, temperatury. Aby wszystko poprawnie funkcjonowało temperatura musi osiągnąć minimum 20°C.

5. Smoczy Gród

Smoczy Gród tematyką przypomina trochę „władcę pierścieni” albo „wiedźmina”. Tematyka średniowieczna, ruiny zamków, styl gotycki, wykonane atrakcje z drewna powodują, że można się poczuć jakby czas się cofnął. Ta strefa liczy 5 hektarów, a jej budowa trwała prawie rok. Do użytku została oddana z końcem wakacji w 2019 roku. Najbardziej popularną atrakcją tej strefy jest Wooden Coaster Zadra. Osiąga prędkość około 120 km/h, ma 63 metry wysokości, długość toru to ponad 1300 metrów. Dla najmłodszych jest Roller Coaster Frida, a kolejka widokowa zabierze ich do wyjątkowej krainy smoków.

Zobacz także:  Ile kosztuje prawo jazdy?

6. Agualantis

Najnowsza strefa rozrywki, oddana do użytku 14.07.2021 roku. Jest to podwodny świat, który zniszczył dawno temu władca mórz Abyssus. Dzięki niewielkim łodziom można pobawić się w poszukiwacza skarbów. A dokładniej podwodnych tajemnic. Władca mórz jest główną atrakcją. Jest tu świetna zabawa połączona z nutką tajemniczości. Podwodne miasto jest wyjątkowo interesujące.

Ile kosztuje bilet do Energylandii?

Na stronie energylandia.pl jest opisanych mnóstwo atrakcji znajdujących się na 43 hektarach parku rozrywki. Oferują różnego rodzaje promocje np. promocje zimowe, urodziny, bilety prezentowe, przy zakupie 2 produktów różne gratisy i wiele innych. Ceny biletów są różne.  Bilety indywidualne w sezonie 2022: dzieci do 3 lat -1 zł, ulgowy – 109 zł, normalny – 159 zł, urodzinowy – 1 zł, 2 dniowy ulgowy – 199 zł, 2 dniowy normalny – 259 zł. Bilety szkolne: przedszkolaki – 49 zł, klasy 1-6 – 69 zł, klasy 7-8 – 79 zł, uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci – 109 zł. Otwarcie sezonu 2022 rozpocznie się w pierwszą sobotę kwietnia.

Jak już wcześniej wspomniałam ciężko, a nawet jest to niemożliwe żeby skorzystać z wszystkich atrakcji oferowanych przez park wodny. Dlatego często wybierając się do Energylandii szukamy jakiegoś miejsca do spania. Naprzeciw naszym potrzebom wyszedł par rozrywki w Zatorze. Energylandia oferuje spis noclegów, hoteli w okolicy w celu rezerwacji.

Podsumowując Energylandia to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi czy dla grupy znajomych. Można spędzić tu miło czas, zapominając o zmartwieniach, problemach. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Niektóre atrakcje są specjalnie dopasowane dla najmłodszych dzieci, ale i dorośli będą dobrze się bawić w specjalnej strefie ekstremalnej. Parę atrakcji mają ograniczenia wzrostowe, ale nie ma się czym martwić, gdyż jest też bardzo dużo takich gdzie wzrost nie ma znaczenia. Nie zabraknie wielu emocji oraz adrenaliny adrenaliny. Park rozrywki znajduje się na świeżym powietrzu, więc jedyną przeszkodą może być pogoda. Ceny biletów jak na taką ilość atrakcji, emocji i świetnej zabawy są dość przyzwoite. Wybierając się do Energylandii lepiej znaleźć nocleg w okolicy, szczególnie gdy przyjeżdża się z daleka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*