Ciekawostki

Dlaczego warto uprawiać sport?

0 komentarzy

Wiele z nas nie wyobraża sobie życia bez sportu. Ruch to zdrowie, dlatego bardzo dużo osób stara się go uprawiać regularnie. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasz organizm. Nie ma znaczenia czy biegamy, gramy w piłkę nożną, koszykówkę czy trenujemy boks. Każda ruchowa czynność jaką wykonujemy ma wpływ na nasze samopoczucie, sylwetkę oraz organizm. Jest kilka jak i nie kilkadziesiąt powodów dla których warto uprawiać sport.

Wiele osób, gdy ma problem albo zły dzień „ucieka” w aktywność fizyczną. Jest to doskonały sposób na zrelaksowanie się i nabranie dystansu do sytuacji. Wystarczy spędzić godzinkę na siłowni, basenie, spacerze, bieganiu, a efekty będą od razu widoczne. Stres oraz napięcie znika. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasz wygląd, poprawia jędrność skóry, pozwala zrzucić zbędne kilogramy, ale również podnosi naszą samoocenę. W jaki sposób? Kondycja się poprawia, więc możemy wykonywać więcej ćwiczeń, a nasza sprawność ruchowa jest coraz lepsza. Nie łapiemy zadyszki przy wejściu na szóste piętro. Nie mówiąc o pozytywnych aspektach czyli poprawie naszej sylwetki. Ten ostatni aspekt jest najbardziej przekonujący dla kobiet.

Często, gdy mamy dużo nauki przed egzaminami, a mało czasu zaczynamy się denerwować, ponieważ nie możemy się skupić i mamy problem z zapamiętywaniem zagadnień. W takim przypadku warto wyjść na pole i jak to większość z nas mówi – dotlenić się. Świeże powietrze, spacer czy wykonanie kilka ćwiczeń rozciągających pozytywnie wpływa na pracę naszego mózgu. Jest to bardzo ważne, ponieważ nasz układ nerwowy musi być w dobrej „kondycji”, abyśmy i my byli zdrowi. Uprawianie sportu to troszkę jak detoks. Po dobrym treningu czujemy się lekko, jesteśmy spełnieni, a nasz poziom endorfin diametralnie wzrasta. Poprawia nam się nastrój i mimo wcześniejszego złego humoru, mamy chęci aby się uśmiechnąć i cieszyć tym co jest tu i teraz. Regularne uprawianie sportu ma wpływ na cały nasz organizm. Wcześniej wspominany mózg lepiej funkcjonuje, lepsza praca serca ma wpływ na naszą odporność, skóra staje się bardziej napięta oraz elastyczna. Coraz częściej spotykamy osoby dojrzałe, które postanowiły zmienić swoje życie i są bardziej aktywne fizycznie. Ktoś może powiedzieć, że to kryzys wieku średniego. Ale trzeba brać też pod uwagę, że to może być świadomy wybór. Sport ma wiele pozytywnych wpływów na nasz nastrój, organizm, redukuje stres, zwiększa się poziom endorfin, ale i odmładza. Jak to możliwe, że wyglądamy i czujemy się młodziej nawet o kilkanaście lat? To proste. Jak już wcześniej wspomniałam regularne ćwiczenia mają wpływ na nas od środka, ale i na zewnątrz. Ruch redukuje poziom stresu, a więc w skrócie mówiąc mamy mniej powodów do zmartwień, co ma pozytywny wpływ na nasz wygląd i poprawia funkcjonowanie naszych najważniejszych narządów (serce, mózg). Jeśli chcemy rozpocząć przygodę z jakimś konkretnym sportem, a nigdy wcześniej nie byliśmy jakoś specjalnie aktywni warto udać się na specjalne zajęcia pod okiem trenera.

Zobacz także:  Jak być bardziej atrakcyjnym?

Działanie na własną rękę może przynieść więcej skutków niż pożytku. Dobrze przeprowadzony trening to klucz do sukcesu. Coraz więcej osób wiąże przyszłość ze sportem. Widząc efekty przyjaciela, często mimo początkowego sprzeciwu, zmieniamy zdanie. Działa to na nas motywująco, że skoro jemu się udało zrzucić parę kilogramów, a przy tym jest mniej nerwowy i częściej jest uśmiechnięty to i ja mogę taki być. Jeśli zależy nam na naszym zdrowiu i chcemy jak najdłużej żyć na wysokim poziomie zdrowotnym to warto przeanalizować swoje postępowanie i wykreślić ze słownika hasła typu: nie chce mi się, może jutro itp. Pamiętajmy, że każdy z nas kiedyś zaczynał swoją przygodę ze sportem. Nie każdy od razu był mistrzem w danej dziedzinie. Uczymy się przez całe życie, nigdy nie jest za późno na zmiany, wystarczy mieć chęci i być pozytywnie nastawionym do życia. Już po miesiącu przygody ze sportem będziemy mogli dostrzec pozytywny wpływ aktywności fizycznej nie tylko na nasz organizm, ale i na nasze podejście do różnych sytuacji. Dla niektórych osób wygląd jest najważniejszy, więc ich motywacją jest poprawa sylwetki. Nie liczy się powód, dla którego zaczynamy ćwiczyć, ale wytrwałość w tym postanowieniu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*