Dlaczego randkowanie pochłania tyle czasu?
Blog

Dlaczego randkowanie pochłania tyle czasu?

0 komentarzy

Każda osoba, która zaczyna spotykać się z innymi osobami w celu znalezienia sobie partnera, szybko zauważa, że pochłania to ogromne nakłady czasu. Gdyby tego było mało, rzadko zainwestowany czas przekłada się na realne zyski. Wiele osób spędza na portalu randkowym całe miesiące, a niekiedy nawet lata i nie może nikogo dla siebie znaleźć. Z jednej strony każdy wie, dlaczego się tak dzieje, ale z drugiej dalej pozostaje to zagadką.

Spędzasz kilka godzin na pisaniu wiadomości

Jeśli angażujesz się w randkowanie na poważnie, to zapewne spędzasz wiele czasu na pisanie z potencjalnymi kandydatami na partnera. To jeden z głównych powodów, dlaczego cały czas brakuje Ci czasu. Na portalach randkowych jest ogromna rotacja użytkowników, co jakiś czas pisze się z kimś nowym, znajomość potrafi skończyć się po kilku wiadomościach. Angażowanie swojego czasu w każdą tego typu relację może nie wydawać się szczególnie kosztowne, ale im więcej się ich zbiera, tym więcej czasu spędza się na pisaniu bez powodu. W ten sposób może uciekać Ci kilka godzin dziennie, nawet jeśli tego tak nie odczuwasz.

Cały czas kompulsywne przeglądasz portal randkowy

Poza pisaniem z nowymi osobami pozostaje jeszcze przeglądanie portalu randkowego. Skoro cały czas pojawiają się na nim nowi użytkownicy, każdy stały bywalec chce być na bieżącą. Jeśli się tego nie trzymasz, to masz szansę na stracenie swojej okazji, a miłość twojego życia albo przynajmniej całkiem ciekawa przygoda może przejść Ci koło nosa. Przeglądanie portalu z czasem może stać się nawykiem tak, jak dzieje się to z przewijaniem Instagrama. Nie jest to czynność, która ma nieść za sobą konkretne korzyści, to tylko marnowanie wolnego czasu. Żeby z tym walczyć, postaraj się szukać nowych osób tylko, kiedy spalą się obejmujące znajomości.

Zobacz także:  Herbata miętowa i jej zalety w diecie

Nie da się znaleźć idealnego partnera od razu

Niestety nie ma żadnej gwarancji, że znajdzie się szybko swojego nowego partnera. W zasadzie w większości przypadków, jeśli szukasz kogoś na długo, to spędzisz na portalu randkowym wiele miesięcy. Przez to często trzeba powtarzać wymienione wyżej czynności. Cały czas gubisz ciekawe znajomości, tracisz czas na nieciekawe i nieobiecujące rozmowy, przez co musisz ponownie przeglądać portal randkowy i szukać nowych interesujących osób. Im dłużej trwa szukanie partnera, tym więcej czasu przeleci Ci na to zadanie przez palce. Niestety bez tego nie uda Ci się osiągnąć celu, jeśli nie pogodzisz się z upływem czasu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*