Dlaczego nie pracujesz tak szybko, jak chcesz?
Ciekawostki

Dlaczego nie pracujesz tak szybko, jak chcesz?

0 komentarzy

Tempo pracy jest bardzo indywidualne i zależy nie tylko od umiejętności, ale także od szybkości pracy na konkretnym sprzęcie czy dbałością o szczegóły. Czasami jednak czuje się, że można wyciągnąć ze swojego dnia pracy więcej, niż robi się to obecnie. To uczucie pojawia się najczęściej, kiedy wie się, że coś w codziennej rutynie blokuje potencjał. Na szczęście jest wiele sposobów, żeby wydobyć go na światło dzienne.

Główną przeszkodą w osiągnięciu zadowalającego tempa pracy jest ilość rozpraszaczy, po jakie sięga się w ciągu dnia. To może być telefon, jakieś gry zainstalowane na komputerze służbowym albo pogawędka z osobą zza biurka. Te wszystkie elementy sprawiają, że możesz mieć problem z osiągnięciem wyznaczonych sobie celów. Jednorazowo nie marnuje się na to dużo czasu, ale im więcej razy przegląda się Instagrama albo odpisuje na wiadomości na Facebooku, tym mniej czasu pozostaje na wypełnianie służbowych obowiązków, co ostatecznie skutkuje mniejszą ich ilością wykonaną na koniec dnia.

Na tempo pracy może też wpływać twoje podejście do błędów. Wiele osób poprawia je na bieżąco, a potem ponownie sprawdza wszystko jeszcze raz, żeby upewnić się, że niczego nie przegapił. W taki sposób wybijasz się z rytmu pracy i musisz marnować cenne sekundy, a czasem nawet minuty, na ponowne skupienie się na zadaniu i nabranie rozpędu. Ignorowanie błędów w czasie pracy nie wpłynie na jej efekt końcowy, jeśli jeszcze raz dokładnie ją sprawdzisz, a za pomocą takiej organizacji pracy nie zmarnujesz czasu na poprawianie tego samego dwa razy. To pomoże Ci podnieść znacząco twoją produktywność.

Czasami ogromne znaczenia dla tempa pracy ma sprzęt, z jakiego się korzysta. Zwykła klawiatura za kilkanaście złotych jest wystarczająca, żeby wprowadzać bazę danych, ale jeśli ktoś na co dzień pracuje z jej pomocą i umie szybko się nią posługiwać, koniecznie powinien sprawdzić profesjonalny sprzęt do pisania. Czasami nie da się zwiększyć swojego tempa, jeśli nie zastosuje się odpowiedniej technologii. Jednocześnie nie można mówić, że w ten sposób się od niej uzależniasz, bo powstała po to, żeby Ci pomagać. Jeśli masz taką okazję i potrzebę, nie bój się sięgnąć po sprzęt ułatwiający twoją codzienną pracę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*