Czy ktoś kupuje papierowe gazety?
Blog

Czy ktoś kupuje papierowe gazety?

0 komentarzy

Dziś wszyscy w mniejszym lub większym stopniu korzystamy z internetu, również w poszukiwaniu informacji i wiadomości z kraju oraz ze świata. Pod tym względem nasze telefony i komputery zupełnie wyprzedziły gazety papierowe, które z roku na rok kupuje coraz mniej osób. Dlaczego prasa drukowana nie cieszy się już taką popularnością i kto w ogóle jeszcze się nią interesuje?

Dostępność to bardzo duży minus

Jak możemy dostać w swoje łapki gazetę papierową? Oczywiście musimy wyjść z domu i udać się w miejsce, gdzie możemy je fizycznie dostać, takich jak kiosk czy większy sklep z prasą, jeśli zależy nam na mniej popularnym tytule. Z kolei jeśli chcemy przeczytać coś w internecie, to tylko sięgamy do kieszeni albo podnosimy telefon z biurka. To dla nas duży plus, no i za większość takich wiadomości nie musimy, jako czytelnicy płacić. Redakcje internetowe zarabiają na nas w zupełnie inny sposób, niż robią to gazety papierowe. Na ogromnej liczbie reklam, które wyświetlają się za każdym razem na ekranie, ale tak strategicznie, żeby nie przerywać nam czytania treści.

Gazety papierowe za rzadko się ukazują

Dziś wszystko dzieje się szybko. Sytuacja polityczna zmiana się bardzo dynamicznie, dzięki social mediom w świecie gwiazd cały czas się dzieje, a nowe odkrycia naukowe są ogłaszane za pomocą jednego kliknięcia myszki. A gazeta papierowa wychodzi raz na tydzień, o ile mamy szczęście i przez swoją ograniczoną formę może przekazać nam tylko najważniejsze informacje, a więc zapewne to, czego i tak już się dowiedzieliśmy, chociażby właśnie z internetu. Współczesny człowiek, który chce być ciągle na bieżąco, znacznie chętniej będzie sięgał po informacje dostępne w sieci, niż czekał na nowe wydanie swojej ulubionej gazety informacyjnej.

Tylko jedno źródło informacji

Internet daje nam nieograniczoną liczbę źródeł informacji, z których możemy dowiedzieć się nowych faktów o interesującej nas sprawie, opinie ekspertów są nam podsuwane pod nos, a nie raz nawet możemy w dwóch różnych źródłach przeczytać zupełnie co innego. Zwłaszcza młodzi ludzie lubią mieć pełny wgląd w sytuację i nie dają się oszukać przez jedno źródło. Niestety gazeta papierowa nigdy nie da nam więcej, niż jeden punkt widzenia na temat danej sprawy, pewnie też nie szczegółowo omówionej, bo jest ograniczenie miejsca na tekst. Dlatego gazeta jako medium staje się dla młodych ludzi nieatrakcyjna i klupuje się ją dziś już głównie z przyzwyczajenia lub sentymentu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*