Czasami dziecko nam się gubi. Porady dla rodziców.
Blog

Czasami dziecko nam się gubi. Porady dla rodziców.

0 komentarzy

Nie ma nic, co wywołuje w nas, rodzicach, większy niepokój niż zagubienie się naszego syna lub córki w tłumie, ponieważ wiele razy w swoim zapale do poznawania świata wypuszczają z rąk rodziców, a my czasem nie zauważamy, bo jesteśmy rozproszeni i zajęci innymi sprawami, a kiedy nie czujemy dziecka, stajemy się niespokojni; dlatego dziś przynoszę wam te wskazówki, aby nauczyć dziecko środków bezpieczeństwa.

Dlaczego powinniśmy uczyć dzieci środków bezpieczeństwa w każdym momencie?

Dzieci powinny być cały czas uczone środków bezpieczeństwa, gdyż nie tylko są narażone na zgubienie się na ulicy, ale także na wypadki w naszym domu, m.in. skaleczenia ostrymi przedmiotami, oparzenia, dlatego tak ważne jest, aby wytłumaczyć dzieciom, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą samotne przebywanie na ulicy czy zabieranie czegoś z domu bez świadomości, czy jest to bezpieczne, czy nie; z kolei nauczyć je, jak radzić sobie z tymi problemami, aby w momencie, gdy coś się stanie, dziecko wiedziało, jak się zachować.

Na jakie niebezpieczeństwa narażone są dzieci wychodzące z domu?

Kiedy dzieci przebywają na ulicy, są bardzo narażone na niebezpieczeństwa, takie jak: zgubienie się, ponieważ nie znają ulic, mogą się zgubić i nie znać drogi powrotnej do domu; są również narażone na przejechanie, niektóre małe dzieci nie wiedzą, jak przechodzić przez ulice i kiedy próbują znaleźć drogę do domu, mogą próbować przechodzić przez aleje bez dobrej wizualizacji; i dlatego mogą zostać przejechane.

Dlatego jako rodzice musimy uczyć dzieci, jakie są zasady ruchu drogowego i że muszą się do nich stosować; Na przykład nie przechodzić przez ulicę, jeśli nie ma sygnalizacji świetlnej, zdecydować się na kładkę dla pieszych, albo rozglądać się w obie strony, gdy na drodze nie ma samochodów i przechodzić ostrożnie, ale jeśli jest sygnalizacja świetlna, najlepiej przechodzić na przejściu dla pieszych, Podkreśl im również, że nie powinny bawić się na chodnikach czy schodach na ulicy i powiedz im, że kiedy są na ulicy, stają się pieszymi, więc ich zachowanie powinno być odpowiednie.

Czasami dziecko nam się gubi. Porady dla rodziców.

Wskazówki, jak nauczyć dzieci, by uważały na obcych lub nie zgubiły się.

My jako rodzice zawsze troszczymy się o bezpieczeństwo naszych dzieci, do tego stopnia, że czasami stajemy się nadopiekuńczy, przez co często doprowadzamy do tego, że dzieci stają się sfrustrowane lub zaniepokojone pewnymi problemami, ponieważ nie wiedzą jak je samodzielnie rozwiązać, dlatego tak ważne jest nauczenie dzieci radzenia sobie z frustracją. Oto kilka wskazówek, jak dać dziecku niezbędne narzędzia, by nauczyło się dbać o siebie, gdy z jakiegoś powodu nie możesz być z nim.
Naucz dziecko swojego pełnego adresu zamieszkania.

Zobacz także:  Czy lepsze są pełnotłuste, czy odtłuszczone produkty?

Ta rada jest niezwykle ważna, ponieważ jeśli zgubią się na ulicy, będą wiedzieli, na której ulicy lub alei mieszkają i będą mogli znaleźć transport lub, jeśli nic nie wiedzą, poprosić o pomoc władze.

Aby to osiągnąć, można zapisać adres dziecka na kartce lub w zeszycie, który potrafi ono prawidłowo zidentyfikować, dzięki czemu, gdy będzie musiało znaleźć swój adres zamieszkania, będzie wiedziało, gdzie on się znajduje i łatwo go zapamięta.

Wskazane jest jednak również, aby dziecko miało świadomość, że w internecie czyha wiele niebezpieczeństw i powinno uważać na swoje portale społecznościowe, bo jeśli ktoś nieznany będzie próbował poznać jego adres zamieszkania, nie powinno go podawać, gdyż może stać się ofiarą porwania.

Upewnij się, że dziecko poznało numery kontaktowe rodziców.

Oprócz adresu warto też umieścić numer kontaktowy, czy to w zeszycie, czy w plecaku, jednym ze sposobów na nauczenie ich jest zabawa starą komórką lub telefonem podczas dzwonienia, z którego dziecko będzie musiało samo wybrać numer telefonu domowego, aby go zapamiętało.

Naucz dziecko proszenia o pomoc.

Przede wszystkim, aby nauczyć dziecko prosić o pomoc, musimy być dla niego wyrozumiali, starając się, aby dziecko nie było sfrustrowane, a co za tym idzie smutne lub zdenerwowane, gdyż wielu z nas ma tendencję do krzyczenia na dziecko, gdy coś nie jest zrobione tak, jak chcemy, a w ten sposób dziecko nie nauczy się prosić o pomoc, gdyż uzna, że nie umie czegoś zrobić i zostanie zbesztane; Z tego powodu musimy nauczyć się kontrolować sposób, w jaki je traktujemy, ponieważ nie mają one takiej samej zdolności jak my do szybkiego uczenia się; dlatego wielką radą jest wyjaśnienie dziecku w kochający sposób, że jest w porządku prosić o pomoc, ponieważ nawet dorośli potrzebują pomocy od innych, ponieważ nie wiemy wszystkiego.

Kup bransoletkę identyfikacyjną.

Jest to dobra strategia, gdyż bransoletki te mają za zadanie zidentyfikować dziecko w przypadku, gdy zgubi się ono z pola widzenia rodziców, gdyż można na niej wygrawerować imię dziecka, a także jego adres i numer telefonu kontaktowego, dzięki czemu w przypadku, gdy nie będzie ono mogło odnaleźć swoich rodziców, osoba, która je znajdzie, będzie mogła je zidentyfikować i zabrać z powrotem do domu.

Zobacz także:  Jak zdezynfekować mój sprzęt elektroniczny?

Powiedz dziecku, żeby zostało w jednym miejscu.

To jest coś fundamentalnego, co musimy podkreślać dziecku przed wyjściem z domu, że jeśli się zgubi, to z żadnego powodu nie powinno się ruszać z miejsca, w którym się zgubiło, bo to jest pierwsze miejsce, gdzie możemy pójść go szukać, nawet jeśli dla dziecka jest to nudne, że mu to powtarzasz, to jest to dla niego najlepsze, bo będziesz mógł je łatwo znaleźć.

Jak zapobiec temu, by moje dziecko się zgubiło lub rozmawiało z nieznajomymi?

Przede wszystkim musimy nauczyć dziecko, komu ufać, a komu nie, dlatego musimy mu powiedzieć, że jeśli się zgubi, powinno szukać osób, które mają mundury, np. policjantów, drogówki, strażaków, lub osób, które pracują w jakimś zakładzie, np. w restauracji, sklepie, a jeśli nie znajdzie nikogo o tych cechach, szukaj osób starszych, np. dziadków, kobiet w ciąży lub kobiet z dziećmi, ale nie zapominaj o korzystaniu z intuicji i jeśli czujesz, że ktoś nie budzi twojej sympatii lub zaufania, nie podchodź do niego.

Z drugiej strony bardzo ważne jest, aby dziecko nauczyło się zachowywać przed podejrzanymi postawami czy zamiarami, takimi jak np. oferowanie słodyczy czy zabawek, jeśli ktoś sprawia, że czuje się nieswojo i próbuje zbliżyć się do jego części intymnych, nie wahaj się poprosić o pomoc lub krzyknąć, aby zwrócić uwagę osób z otoczenia.

Jak powinni zachować się rodzice w przypadku zagubienia się dziecka?

Kiedy z jakiegoś powodu zgubimy się i stracimy z oczu nasze dziecko, przeżywamy chwile rozpaczy i udręki, nie wiedząc, gdzie jest nasze dziecko; ale mimo że staramy się temu zapobiec, to normalne, że dzieci w pewnym wieku się gubią.

Kiedy dziecko zabłądzi, musimy pamiętać, że jeśli już nauczyliśmy je środków bezpieczeństwa, łatwiej je znajdziemy; jeśli nie, pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, będąc w centrum handlowym, jest ostrzeżenie pracowników ochrony, aby mogli zaalarmować całe centrum handlowe; Ale jeśli jesteś w parku, główną rzeczą do zrobienia byłoby szukać go w ostatnim miejscu, gdzie go widziałeś, szukać pomocy u ludzi, którzy są w parku lub zadzwonić do policjanta, aby pomóc ci go znaleźć, zachowując spokój; a jeśli jesteś w basenie lub plaży, idealną rzeczą do zrobienia jest pójście z ratownikiem miejsca, tak, że razem można go znaleźć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*