Co to znaczy rawr
Ciekawostki

Co to znaczy rawr

0 komentarzy

Jest bardzo dużo slangów używanych głównie przez młodzież . W dobie internetu ciężko nadążyć za „skrótami” językowymi używanymi przez ludzi. Niektóre terminy są bardzo trudne do odczytania dla zwykłego Kowalskiego. Jeśli nie jesteśmy na bieżąco z nowymi terminami, które są bardzo popularne w internecie, będzie nam bardzo ciężko zorientować się co dane słowo, termin, skrót oznacza. Gdy w domu mamy nastolatkę/nastolatka, a sami nie śledzimy co jest „na topie”, może dojść do konfliktów w relacji rodzic-dziecko. Świat idzie na przód, język się rozwija i ludzie też muszą się uczyć każdego dnia na nowo, aby być na bieżąco.

Slangi mają największa popularność w Internecie, ale i wychodzą poza ramy sieci. I wtedy zaczynają się problemy. Szczególnie osoby starsze, bądź te które nie korzystają zbyt często z komputera czy telefonu będą mieć problem w zrozumieniu obecnej młodzieży. Pewne określenia zostały zapoczątkowane w danej społeczności, a później rozrosło się na ogólną popularność wśród społeczeństwa i to właśnie dzięki Internetowi. Nie rzadko używamy słów, które wychodzą z naszych ust naturalnie, a dla innych może być trudne do zrozumienia ze względu na bariery np. społeczne (brak dostępu do internetu, nie śledzenie nowości).

Przykładowym słowem, które może sprawiać trudność w zrozumieniu jest rawr. Słowo rawr może być odczytywane w różnym znaczeniu. Jeszcze parę lat temu nie było tak popularne jak dziś. Teraz co trzecia osoba będzie wiedziała co oznacza ten skrót. Jest bardzo dużo memów, obrazków, napisów na koszulce właśnie z tym hasłem. Rawr zyskuje coraz większą popularność. Najpopularniejszym znaczeniem jest, że rawr to w języku dinozaurów „Kocham Cię”. Czasem używa się tego sloganu, aby kogoś wyśmiać w wiadomości tekstowej. W komiksach można spotkać się z hasłem rawr jako ryk dzikiego zwierzęcia. Niekiedy kobieta może usłyszeć to hasło od mężczyzny i wtedy można wyczuć podteksty seksualne. Mężczyzna daje informację swojemu obiektowi westchnień, że mu się bardzo podoba. Jak już wcześniej wspomniałam słowo rawr ma bardzo dużo znaczeń. Z kontekstu trzeba wywnioskować o które znaczenie akurat chodzi w danej sytuacji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*